Moje pasje, moje hobby – Artiom Gordiejew

Nazywam się Artiom Gordiejew. Mieszkam w Sankt Petersburgu. Mam 10 lat i chodzę do 3 klasy. Nauka w szkole oraz odrabianie lekcji w domu mnie, jak i wszystkim moim rówieśnikom, zabierają dużo czasu. Mimo to mam wiele innych zainteresowań, o których chciałbym opowiedzieć.
Od kilku lat tańczę. Co tydzień mam trzy zajęcia taneczne: dwa grupowe i jedno indywidualne. Razem z moją partnerką Krystyną przynajmniej raz na miesiąc bierzemy udział w jakimś konkursie tanecznym. Tańczymy sambę, dżajf, quickstep, walc, walc wiedeński, cha-cha. Ostatnio zaczęliśmy świczyć rumbę.
Stosunkowo niedawno zacząłem uprawiać taekwondo. Mam trzy treningi co tydzień i bardzo mi się to podoba. Poznałem tam wielu chłopaków, a z niektórymi z nich nawet się zaprzyjaźniłem, jak na pzykład z Jarkiem. Jest on o rok młodszy ode mnie, ale świetnie się rozumiemy, jak podczas ćwiczeń, tak i na przerwach, a nawet telefonujemy i sms-ujemy sobie w ciągu tygodnia.
Bardzo lubię pływać. Raz na tydzień (w niedzielę) chodzę na basen. Tam również świetnie spędzam czas wśród przyjacół. Między inymi na pływalnię razem ze mną chodzi Maksym. Poznaliśmy się z nim jeszcze w przedszkolu.
Od czasu do czasu, gdy wypada mi wolne popołudnie, chętnie gram z kolegami w siatkówkę lub koszykówkę. Niestety nie mam już czasu na regularne uprawianie tych dyscyplin sportowych, ale bardzo bym chciał.
Szkoda, że tydzień ma tylko 7 dni, a doba ma tylko 24 godziny.

Previous articleDowcipy dla dzieci
Next articleNiewiadome żabki

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Odcinek 2 – Mity o Polsce cz.2

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedDruga część rozmowy o popularnych mitach o Polsce. Dowiecie się skąd w języku polskim jest tak dużo "psze" (co dla Polaków nie jest niczym...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej