Nowy odcinek podcastu, przygotowany wspólnie z Kinopodcastem im. Filipa Mosza, poświęcamy współczesnemu polskiemu filmowi. Prowadzący – Siergiej Szerszunow dzieli się swoimi wrażeniami z festwialu filmowego w Gdyni. Na przykładzie najważniejszych i wpadających w pamięć filmów konkursowych opowiada o głównych trendach we współczesnym polskim filmie. Prowadząca nasz podcast – Anna Svetlova opowiada o jednej z nich – nostalgii za latami 80. XX wieku. Czy jest ona wytłumaczalna tylko tęsknotą reżyserów i scenarzystów za latami beztroskiej młodości czy sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Dowiecie się też co to jest „Zupa nic” (i dlaczego ta nazwa nie jest przetłumaczalna na inne języki) i który z filmów prezentowanych w Gdyni będzie polskim kandydatem do Oskara.
Kinopodcast im.FIlipa Mosza „Historie kinematografii wschodniej i centralnej Europy. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście”
https://anchor.fm/sergey-shershnev
Wspominamy o filmach: «Wszystko, co kocham» (2009, reż. Jacek Borcuch), «Zupa nic» (2021, reż. Kinga Dębska), «Najmro. Kocha, kradnie, szanuje» (2021, reż. Mateusz Rakowicz), «Żeby nie było śladów» (2021, reż. Jan P. Matuszyński), «Hiacynt» (2021, reż. Piotr Domalewski), «Wszystkie nasze strachy» (2021, reż. Łukasz Ronduda).