O nas

„Gazeta Petersburska” to portal internetowy o kulturze, o polskich śladach w Petersburgu i o dialogu pomiędzy Rosją a Polską – dialogu w sztuce, w historii, w życiu jednostek oraz, oczywiście, dialogu pomiędzy dwoma narodami.

Od 1998 roku „Gazeta Petersburska” regularnie ukazywała się w formie papierowej, a od roku 2017 całkowicie przeniosła się do przestrzeni wirtualnej.

Piszemy o kulturze polskiej po rosyjsku i o życiu kulturalnym Petersburga po polsku, śledzimy wiadomości miejscowych organizacji polonijnych. Publikujemy autorskie recenzje książek, filmów i sztuk teatralnych, a także wywiady z ciekawymi ludźmi – aktorami, muzykami, naukowcami, podróżnikami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Zespół redakcyjny:

Anna Swietłowa (redaktor naczelna)
Teresa Konopielko (redaktor honorowa)
Diana Antipowa
Maksim Wolchin
Stanisław Karpionok
Alona Kulikowa
Alona Szestakowa-Stukun
Denis Szczegłow

Współautorzy: Jadwiga Anders, Czesław Błasik, Maja Bobowa, Mikołaj Dziemianowski, Małgorazta Górska, Michał Grelewski, Stanisław Karpionok, Olga Oniszczuk, Tatiana Lesiuczewska, Anatol Niechaj, Wiesława Sawinowa, Światosław Świacki,  Ewa Rakus, Tatiana Zacharowa, Halina Żukowa, Michał Fatiejew.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i dokładność cytowanych wypowiedzi oraz materiałów cyfrowych w publikacjach autorów.