Liceum Polonijne Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie zaprasza młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu

Zapraszamy osoby ambitne po 9 klasie, które pragną zdobyć dobre wykształcenie w Polsce. Od 14 lat uczymy młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu w Liceum Polonijnym Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie. Mamy doświadczonych nauczycieli i wychowawców. Potrafimy dobrze przygotować młodzież do zdania polskiej matury i do studiowania na wybranej uczelni wyższej w Polsce.

Tradycje Kolegium św. Stanisława Kostki

Nasze liceum odziedziczyło tradycje kształcenia od przedwojennego Kolegium św. Stanisława Kostki – szkoły założonej przez polską arystokrację w 1908 roku. Podtrzymujemy te tradycje oraz rozwijamy tak, aby nasi absolwenci w przyszłości stanowili elitę Narodu Polskiego w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Służą temu różne programy edukacyjne i wychowawcze, które sukcesywnie wprowadzamy. Od września 2015 roku do grona przyjaciół szkoły dołączyła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, która prowadziła przez rok systematycznie koło języka niemieckiego naszej szkole.

Doświadczone i wykwalifikowane grono nauczycieli i wychowawców przygotowuje na wysokim poziomie uczniów na wybrane kierunki na uczelniach w Polsce. W tym trzyletnim okresie nauki w Liceum nasi uczniowie dowiadują się jak najwięcej o Polsce, polskim dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym, a także uczą się oprócz języka polskiego wybranych języków obcych. To pozwoli im dobrze poczuć się na studiach, bo otrzymają równie dobre wykształcenie, jak ich polscy rówieśnicy. Pomagamy im się rozwijać i wychowujemy w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego i wychowanie patriotyczne.

W Liceum Polonijnym oferujemy:

  • zwiększoną liczbę godzin nauki języka polskiego,
  • dobre przygotowanie do polskiej matury,
  • szeroką ofertę zajęć dodatkowych, konkursów i wycieczek,
  • rozwój uzdolnień artystycznych i pasji naukowych,
  • przyjazną atmosferę w wielokulturowej społeczności szkolnej.
  • wychowanie patriotyczne i obywatelskie
  • naukę przedsiębiorczości

Uczniom spoza Polski zapewniamy zamieszkanie w bursie przyszkolnej, całodzienne posiłki oraz opiekę wychowawców. W bursie zapewniamy młodzieży domową atmosferę.

Znajomość języka polskiego nie decyduje o przyjęciu do Szkoły. Dla nas liczy się chęć do nauki i pasja w zdobywaniu wiedzy!

Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 30 maja 2017 roku

Potrzebne informacje i dokumenty znajdziesz w zakładce REKRUTACJA na stronie www.liceumpolonijne.edu.pl

http://vk.com/public76706380

Stanisław Karpionok
Absolwent KUL, zawodowy tłumacz na rosyjski, członek redakcji GP. Сzłonek Związku Tłumaczy Rosji.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Gabriela Grzywińska: „Największą rozrywką jest dla mnie teraz sam Petersburg”

W lutym 2021 roku do słynnego rosyjskiego klubu Zenit Sankt Petersburg dołączyła Gabriela Grzywińska, 25-letnia piłkarka pochodząca z Krakowa. Została pierwszą Polką, która podpisała...

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej