Jubileuszowy XXV Konkurs Recytatorski Kresy 2016

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia” w Sankt Petersburgu serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowym XXV Konkursie Recytatorskim „Kresy 2016”. Eliminacje centralne  Konkursu  odbędą się 05 listopada 2016 roku  o godz. 11.00 w Szkole № 216  (Grafski  zaulek 8).  Tego samego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe: dzieci do lat 12, dzieci i młodzież od 12 do 16 lat i młodzież  od lat 16 i dorośli. Zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o wybranie 2 wierszy (dla III kategorii obowiązkowo jeden utwór autorstwa A.Mickiewicza) w wersji oryginalnej.

Konkurs „Kresy 2016”  w Sankt Petersburgu organizowany jest przy wsparciu finansowym Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu.

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do Konkursu jest akceptacja Regulaminu i przesłanie karty uczestnika  do 31 października 2016 roku za pomocą telefonu/faksu:  pocztą elektroniczną:  cblasik@gmail.com.

Jak co roku  zwracamy uwagę, że konkurs adresowany jest wyłącznie da Polaków zamieszkałych poza granicami. Zwracamy również uwagę na właściwy dobór repertuaru (odpowiedni do wieku i płci uczestników). Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie (do pobrania).

Licząc na wsparcie Państwa w promocji poezji polskiej, łączymy pozdrowienia.

Z wyrazami szacunku, Czesław Błasik

dsc_0792

Stanisław Karpionok
Absolwent KUL, zawodowy tłumacz na rosyjski, członek redakcji GP. Сzłonek Związku Tłumaczy Rosji.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Odcinek 3 – Jan Paweł II – człowiek

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embed43 lata temu, 16 października 1978 roku miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii - Polak, kardynał Karol Józef Wojtyła został wybrany papieżem i...

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej