BALTIC RALLY 2021 – już wkrótce w Wyborgu!

W dniach 23-25 ​​lipca 2021 r. na Rynku Starego Miasta w Wyborgu odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Motocyklowy w obwodzie Leningradzkim – BALTIC RALLY. Organizatorzy spodziewają się licznego przybycia uczestników z Rosji i z zagranicy, w tym gości z Polski.

To nie pierwszy raz, kiedy polscy motocykliści przyjeżdżają do miasta nad Newą, na naszym portalu można przeczytać wywiady z 2018 i z 2019 roku z niektórymi z nich.

Zespół BALTIC RALLY był głównym organizatorem St. Petersburg Harley® Days 2011 – 2018. W 2018 roku w Festiwalu wzięło udział 90 000 gości z 35 krajów.

W tym roku podjęto decyzję o przeprowadzeniu festiwalu w Wyborgu. Jest to miasto znane w Rosji i za granicą, znajduje się niedaleko krajów skandynawskich i bałtyckich, ma bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne oraz łatwą dostępność komunikacyjną. Ważnym zadaniem BALTIC RALLY jest nie tylko rozwój branży turystycznej, ale także zmiana wizerunku miasta Wyborg w oczach rosyjskiej i zagranicznej publiczności.

Na motocyklistów i mieszkańców miasta czekają ponad 40 aktywności i lokalizacji.

Szczegóły na stronie: www.balticrally.ru, www.piterauto.com

Anna Svetlova
Kulturoznawczyni, lektorka, tłumaczka. Urodziła się i wychowała się w Petersburgu. Absolwentka studiów komparatystycznych w Krakowie, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Odcinek 3 – Jan Paweł II – człowiek

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embed43 lata temu, 16 października 1978 roku miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii - Polak, kardynał Karol Józef Wojtyła został wybrany papieżem i...

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej