Stefan Szczepłek. Mundialowe spotkanie w Petersburgu

Petersburski Mundial wśród polonijnych fanów piłki nożnej rozpoczął się na salonach konsulatu generalnego RP z inicjatywy Andrzeja Chodkiewicza – konsula generalnego.

Szczególna okazja: pobyt pierwszego laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego– posiadacza nagrody Złote Pióro Dziennikarzy sportowych i autora wielu książek poświęconych polskiemu futbolowi z jego blaskami i cieniami.

Niezwykle ciekawa narracja dziennikarza – naturalna bez zadęcia i zbytniego patosu, wartka jak walka na boisku, zelektryzowała obecnych.

Gorący temat: co z Glikiem ( jedzie czy nie jedzie? I jaka to kontuzja i co na to główny selekcjoner Adam Nawałka, i jakie mogą być konsekwencje dla zespołu polskiego?). Rozmowa z salą ( po polsku). Proste odpowiedzi, analizujące polski futbol trochę od kuchni i przekazanie atmosfery ekscytacji mundialowych przez relację polskich – krajowych wypowiedzi i oczekiwań .

„Łączy nas piłka – mundial” – z takim hasłem wychodzili obecni na spotkaniu. I nie szkodzi, że było to 13 czerwca – miejmy jednak nadzieję na dobre kolejne emocje futbolowe, a rozpoczął je w Petersburgu pan Stefan Szczepłek.

Dzisiaj inauguracja w Moskwie. Polska drużyna już w Soczi (z Kamilem Glikiem).

Dziękujemy panu Stefanowi Szczepłkowi ( dziennikarzowi z Rzeczpospolitej) za autograf dla Gazety Petersburskiej.

Teresa Konopielko

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Maria Matylda Krzesińska – jedna z największych sław baletu petersburskiego II połowy XIX i początków XX wieku

Maria Matylda Krzesińska była jedną z największych sław baletu petersburskiego 2. połowy XIX i początków XX w. Rozwój niezwykłego talentu zawdzięczała ojcu, który uczył...

Odcinek 3 – Jan Paweł II – człowiek

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embed43 lata temu, 16 października 1978 roku miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii - Polak, kardynał Karol Józef Wojtyła został wybrany papieżem i...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej