Mundial oczami Polaków i Katarzyny Raduszyńskiej

„Nazywam się Katarzyna Raduszyńska i jestem autorką programu dokumentalnego „MUNDIAL OCZAMI POLAKÓW”, przygotowywanego przez i dla TVP, TVP Polonia i TVP Sport, we współpracy z Unlimited Film Operations”.   – napisała do Gazety Petersburskiej Katarzyna Paduszyńska.

Dalej :„Przyjeżdżamy do Rosji, do pięciu miast: Moskwa, Petersburg, Kaliningrad, Kazań i Wołgograd. Będziemy tam od 9 do 26 czerwca. 

W Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie odbędą się mecze grupowe naszej reprezentacji. 

W Kaliningradzie i Petersburgu mamy liczną Polonię oraz to właśnie tam, prócz Moskwy, pojadą nasi kibice, by uczestniczyć w Mundialu” 

 „Opowiemy o mieście, w którym odbywać się będą mecze MŚ. W historii miast poszukamy też polskich śladów, spotkamy się z Polakami, mieszkającymi w Rosji, odwiedzimy polskie miejsca. Pokażemy stadiony Mundialu, w tym te, na których Polacy zagrają w fazie grupowej z Senegalem, Kolumbią i Japonią – w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie oraz odwiedzimy polską bazę treningową w Soczi.

odc.1 Petersburg (Polski Petersburg) odc.2 Moskwa (zdobycie Moskwy) odc.3 Wołgograd

(Polacy po obu stronach bitwy pod Stalingradem) odc.4 Soczi (polskie medale olimpijskie) odc.5 Kazań (Polak rektorem Uniwersytetu)”

Przystanek

Petersburg  –   13.062018.

Pasje z białymi nocami i spotkaniami z  polskim Petersburgiem.

Niezwykłe spotkanie z Sergiuszem Nowożyłowem – aktorem, narodowym artystą  Rosji,  fanem wszystkiego co polskie,  zagorzałym kibicem,  przyjacielem wielu polskich twórców, członkiem współzałożycielem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego”Polonia”.

Геннадий Орлов

Giennadijem Orłowem znanym komentatorem sportowym,  byłym piłkarzem, uczonym, znawcą sportu światowego, uczestnikiem  11 mistrzostw świata, mistrzostw Europy w piłce nożnej i innych dyscyplinach sportowych.

W dalszych petersburskich planach polska ekipa telewizyjna spotka się z „nową koterią petersburską”, gromadzoną przez Michała Grelewskiego, a także ze sportową rodziną  Leona Chrula , z organizacjami polonijnymi, odwiedzi polskie miejsca w mieście, zdąży ( mam nadzieję) zobaczyć i poznać niezwykle interesującą polską obecność , czego w imieniu Gazety Petersburskiej życzę z całego serca.

Wierzę, że będzie to niezwykły przystanek, z prawdą o mieście, ludziach i mundialowych emocjach.

 

Autor programu -Katarzyna Raduszyńska

Reżyser teatralna, aktorka, autorka sztuk teatralnych i scenariuszy. Doktorantka IS PAN, w którym pisze doktorat o teatrze kibiców piłkarskich. Katarzyna Raduszyńska prowadzi badania dotyczące kibiców piłki nożnej.

 

 

 

 

Producent

Unlimited Film Operations to firma produkcyjna założona w 2009 roku. Specjalizuje się w produkcji filmów dokumentalnych.

Teresa Konopielko

13/14.06.2018

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej