Sankt Petersburgski Bieg Niepodległości

Nie zważając na niezbyt dobre warunki pogodowe 17 listopada 2019 r. wokół jeziora Lazurnoje pod Sankt Petersburgiem odbył się po raz drugi „Bieg Niepodległości” w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Byli to nie tylko przedstawiciele polskiego środowiska w Petersburgu ale również sympatycy Polski i polskiej kultury.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia”.

Po wystąpieniu prezesa SKO „Polonia” Czesława Błasika i Konsula Generalnego RP Grzegorza Ślubowskiego organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do wesołej rozgrzewki.

Po pokonaniu dystancji 1918 metrów wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Konsulat Generalny RP.

To wspaniałe przedsięwzięcie sportowo-patriotyczne przebiegało w rodzinnej atmosferze. Dla wszystkich uczestników danego wydarzenia został przygotowany stół gorącą herbatą, tradycyjnymi gorącymi kiełbaskami i ciastkami. Chętni mogli wziąć udział części kulturalnej wypełnionej różnymi grami i zabawami.

Bieg Niepodległości staje się już pewną tradycją i mamy nadzieję że w przyszłości coraz więcej naszych rodaków będzie brało w nim udział.

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Badanie światowych przestrzeni za pomocą instrumentów odrzutowych w Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu

Podczas zajęć w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej z cyklu: "Polski Petersburg" uczniowie dowiedzieli się o wybitnym naukowcu polskiego pochodzenia, założycielu kosmonautyki, wynalazcy, myślicielu,...

Rosjanie w „Domu Nobla” w Szczecinie

Pierwszego września 2021 roku, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, odbył się koncert poświęcony jubileuszowi 15-lecia Stowarzyszenia „Dom Nobla”, Anna Szachowicz w pamięci przyjaciół. Anna...

Odcinek 7: Nowe polskie kino – podsumowanie festiwalu w Gdyni

Nowy odcinek podcastu, przygotowany wspólnie z Kinopodcastem im. Filipa Mosza, poświęcamy współczesnemu polskiemu filmowi. Prowadzący - Siergiej Szerszunow dzieli się swoimi wrażeniami z festwialu...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej