Sankt Petersburgski Bieg Niepodległości

Nie zważając na niezbyt dobre warunki pogodowe 17 listopada 2019 r. wokół jeziora Lazurnoje pod Sankt Petersburgiem odbył się po raz drugi „Bieg Niepodległości” w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Byli to nie tylko przedstawiciele polskiego środowiska w Petersburgu ale również sympatycy Polski i polskiej kultury.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia”.

Po wystąpieniu prezesa SKO „Polonia” Czesława Błasika i Konsula Generalnego RP Grzegorza Ślubowskiego organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do wesołej rozgrzewki.

Po pokonaniu dystancji 1918 metrów wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Konsulat Generalny RP.

To wspaniałe przedsięwzięcie sportowo-patriotyczne przebiegało w rodzinnej atmosferze. Dla wszystkich uczestników danego wydarzenia został przygotowany stół gorącą herbatą, tradycyjnymi gorącymi kiełbaskami i ciastkami. Chętni mogli wziąć udział części kulturalnej wypełnionej różnymi grami i zabawami.

Bieg Niepodległości staje się już pewną tradycją i mamy nadzieję że w przyszłości coraz więcej naszych rodaków będzie brało w nim udział.

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Gabriela Grzywińska: „Największą rozrywką jest dla mnie teraz sam Petersburg”

W lutym 2021 roku do słynnego rosyjskiego klubu Zenit Sankt Petersburg dołączyła Gabriela Grzywińska, 25-letnia piłkarka pochodząca z Krakowa. Została pierwszą Polką, która podpisała...

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej