Sankt Petersburgski Bieg Niepodległości

Nie zważając na niezbyt dobre warunki pogodowe 17 listopada 2019 r. wokół jeziora Lazurnoje pod Sankt Petersburgiem odbył się po raz drugi „Bieg Niepodległości” w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Byli to nie tylko przedstawiciele polskiego środowiska w Petersburgu ale również sympatycy Polski i polskiej kultury.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia”.

Po wystąpieniu prezesa SKO „Polonia” Czesława Błasika i Konsula Generalnego RP Grzegorza Ślubowskiego organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do wesołej rozgrzewki.

Po pokonaniu dystancji 1918 metrów wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Konsulat Generalny RP.

To wspaniałe przedsięwzięcie sportowo-patriotyczne przebiegało w rodzinnej atmosferze. Dla wszystkich uczestników danego wydarzenia został przygotowany stół gorącą herbatą, tradycyjnymi gorącymi kiełbaskami i ciastkami. Chętni mogli wziąć udział części kulturalnej wypełnionej różnymi grami i zabawami.

Bieg Niepodległości staje się już pewną tradycją i mamy nadzieję że w przyszłości coraz więcej naszych rodaków będzie brało w nim udział.

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej