Polscy hokeiści w Petersburgu

Skąd drużyna jest, z jakiego miasta?

KOJOTKI Naprzód Janów Katowice.

Jak dawno zajmują się tym sportem? Jako sportowiec i trener?

Klub hokeja na lodzie kobiet KOJOTKI NAPRZÓD JANÓW Katowice powstał w 2015r. jako pierwszy w Polsce klub szkolący wyłącznie dziewczęta w nauce jazdy na łyżwach i grze w hokeja. Po 1 roku działalności i intensywnych treningów utworzyliśmy 3 drużyny (u12,u14, u18), które rozpoczęły grę w lidze młodzieżowej i już zakończyły 3 sezon rozgrywek.
Dziewczęta trenują pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry – byłych zawodników hokeja na lodzie. Najbardziej zasłużonym w gronie naszych nauczycieli jest Janusz Adamiec – r.1962, wielokrotny Reprezentant Polski i 3-krotny Olimpijczyk.

Jaki nagrody drużyna ma na dzień dzisiejszy?

 Zdobycie I miejsca w Wiosennym Turnieju hokeja na lodzie kobiet w Oświęcimiu w 2017r. (u18)
 Zdobycie I miejsca w Turnieju hokeja na lodzie kobiet ISKIERKA CUP w Katowicach w 2018r. (u18)
 Zdobycie I miejsca w turnieju LADY CUP na Litwie w maju 2018r. (u18)
 Udział w międzynarodowym młodzieżowym turnieju hokeja na lodzie w Pekinie (Chiny) w lipcu 2018r. oraz zdobycie 9.miejsca wśród 20 uczestniczących drużyn (u14) w roku 2019).

Jakimi oczekiwaniami Drużyna jechała do Petersburgu – Rosji ?

Do Petersburga drużyna u12 nie jechała z żadnymi oczekiwaniami. To był pierwszy międzynarodowy turniej z udziałem naszej najmłodszej drużyny i od razu z przeciwnikiem klasy mistrzowskiej. Naszym celem było pokazać się z jak najlepszej strony, nie poddawać się i spróbować dorównać przeciwnikowi. Niestety, starcie z dziewczynami, które za niedługo będą starały się o miejsce w kadrze juniorek mistrzyń świata, było dla nas bolesne (sportowo) ale dało nam dużo nauki i cennych wskazówek na przyszłość.

Co się podobało i nie spodobało w Petersburgu?

Petersburg zachwycił nas pod każdym względem. Przyjechaliśmy kilka dni wcześniej przed turniejem, by móc skorzystać z okazji i zwiedzić miasto zwane „Wenecją Północy”. Jesteśmy pod wrażeniem monumentalnych budynków – Peterhof, Carskie Sioło i wszechobecnego złota. Pogoda na zwiedzanie nam się udała co dodatkowo upiększało architekturę. Na zakończenie pobytu w Petersburgu odbyliśmy wspaniały rejs statkiem po kanałach!

Czy może ma Państwo zamiar przyjechać znowu do Petersburga?

Mamy zamiar przyjechać do Petersburga za rok i cieszymy się, że już otrzymaliśmy zaproszenie od organizatora na powtórkę wspólnych rozgrywek. Nawiązaliśmy współpracę z klubem SKA Avrora i zaprosiliśmy drużynę na turniej organizowany w Katowicach we wrześniu 2020r. z okazji 100-lecia powstania męskiego klubu hokeja w naszym mieście.

Może coś było się ciekawie wydarzenie w Petersburgu pod czas przebywania w Petersburgu?

Piękno Petersburga mogliśmy zobaczyć dzięki Wiktorowi Kowalski-Żgielski poznanemu przez grupę na facebooku. Nić przyjaźni i wielka nuta zrozumienia naszej grupy z Panem Wiktorem to sytuacja prawie jak z filmu! Cieszymy się, że udało nam się spotkać Rodaka i być tak wspaniale przez niego przyjętym – jak u siebie w domu ! Wspaniały przewodnik, dusza człowiek, Rodak z krwi i kości!

I co się najbardziej spodobało dla Was w Petersburgu?

W Petersburgu urzekła nas atmosfera i piękne budowle – pewnie to samo co wszystkich! Ciekawe opowieści Pana Wiktora, zżycie się z naszą grupą na kilka dni – tego nie spotyka się bezinteresownie co dzień. Naszym ulubionym zabytkiem – wcześniej znanym tylko ze zdjęć – jest Cerkiew Krwi.
Wydarzenie sportowe, na które zostaliśmy zaproszeni zostało zorganizowane na bardzo wysokim poziomie i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział.

Wiktor Kowalski-Żgielski

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej