Dodatek w piątek ukazał się m.in. w niemieckim „Die Welt”, francuskim „L’Opinion” i belgijskim „Le Soir”, a w sobotę i niedzielę zostanie zamieszczony m.in. w amerykańskich „Washington Post” i „Chicago Tribune”, hiszpańskim „El Mundo”, francuskim „Le Figaro” i brytyjskim „Sunday Express”. W ramach akcji uruchomiono też serwis 1939.eu.
Poza okładkami z 1939 r. opublikowane zostaną we wiodących tytułach prasy światowej teksty wybitnych historyków, ale też filozofów idei, polityków, ekonomistów, ludzi kultury, słowem, liderów opinii, wyjaśniające, co stało się 1 września 1939 r., a także co działo się w Polsce w ciągu tych 80 lat. Są to działania zgodne ze sformułowanym już w marketingu narracyjnym hasłem: „Opowiedz swoją historię, zanim zrobią to za ciebie inni”.
O Polsce opowiadają nie tylko Polacy, ale także wybitni historycy o światowej renomie: Sir Anthony Beevor, Roger Moorhouse, Allan Paul, Jack Fairweather, Dermond Turing, Marco Patricelli, Jochen Böhler. To oni stawiają tezę: „Polska została zdradzona”.
PAI