Kondolencje Sekretarza Stanu RP do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Wiesławy Sawinowej

List Sekretarza Stanu z Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Wiesławy Sawinowej.

Żegnając dziś przyjaciela Polski i Federacji Rosyjskiej, śp. Wiesławę Sawinową, składam wyrazy głębokiego współczucia Jej Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom oraz całemu środowisku polonijnemu w Federacji Rosyjskiej, w szczególności w Sankt Petersburgu.

Szanowna Rodzino Zmarłej, Szacowni Państwo, Drodzy Rodacy,

z głębokim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Wiesławy Sawinowej, oddanej działaczki polonijnej, jednej z założycielek najstarszej polonijnej organizacji w Rosji Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Polonia”.

Zapamiętamy Ją jako wyjątkową Osobę, nauczycielkę języka polskiego, która zachęcała do pielęgnowania wartości patriotycznych oraz kształtowała serca i umysły kolejnych pokoleń wychowanków. Była opiekunką polskiej społeczności. Z troską i z zaangażowaniem dbała o miejscowych Polaków. Przyczyniła się do odrodzenia i zachowania polskości nie tylko w mieście nad Newą, ale w całym Północno-Zachodnim Okręgu Federacji Rosyjskiej.

Wyrażam głębokie uznanie oraz szacunek dla wieloletniej pracy śp. Wiesławy Sawinowej, za którą otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń, w tym min. Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Żegnając dziś przyjaciela Polski i Federacji Rosyjskiej, śp. Wiesławę Sawinową, składam wyrazy głębokiego współczucia Jej Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom oraz całemu środowisku polonijnemu w Federacji Rosyjskiej, w szczególności w Sankt Petersburgu.

Proszę przyjąć zapewnienia, że myślą, sercem i modlitwą jestem dzisiaj z Państwem. Wieczny odpoczynek Racz Jej dać Panie!

Warszawa, 14 stycznia 2021 roku
Sekretarz Stanu RP Adam Kwiatkowski

Stanisław Karpionok
Absolwent KUL, zawodowy tłumacz na rosyjski, członek redakcji GP. Сzłonek Związku Tłumaczy Rosji.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Odcinek 2 – Mity o Polsce cz.2

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedDruga część rozmowy o popularnych mitach o Polsce. Dowiecie się skąd w języku polskim jest tak dużo "psze" (co dla Polaków nie jest niczym...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej