Gazeta Petersburska na lekcji golfa w ośrodku wypoczynkowym «Diuny»

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP zorganizował po raz pierwszy w historii działalności polskich i rosyjskich przedsiębiorców w Petersburgu i Północno-Zachodnim Regionie Rosji turniej gry w golfa. Do udziału w plenerowej imprezie zostali zaproszeni przedstawiciele polskiego golfa oraz petersburscy golfisci – przedsiębiorcy w ramach „I Polsko-Rosyjskiego Turnieju Golfa – Biznes w Diunach 2010". Letnie Polsko-Rosyjskie Spotkanie Biznesu odbyło się w dniu 3 lipca i zgromadziło ponad 150 osób. Byli obecni przedstawiciele biznesu polskiego i rosyjskiego z Sankt Petersburga, Czerepowca, Wielkiego Nowogrodu, Pskowa, Polski.

Podczas konferencji Łukasz Kołakowski dyrektor „Higiena-Siewier” mówił o rozwoju i planach produkcyjnych swojej firmy i o dalszych projektach produkcyjnych. Krzysztof Handke z Czerepowca (dyrektor techniczny„Antares”) jest przekonany, że w Rosji również można dobrze zarobić, co potwierdzili jego przełożeni: Sukowatikow Aleksiej (dyrektor generalny) i Ananjin Michaił Anatoliewicz (dyrektor wykonawczy). Dmitrij Paszkowski z PriceWaterhouseCoopers mówił o potrzebie korzystania z usług audytu i consaltingu. Subbotina Tatiana Aleksandrowna – przedstawicielka obwodu leningradzkiego i redaktor miesięcznika „Ekonomika i Inwestycje” zapowiedziała edycję specjalnego numeru poświęconego polsko-rosyjskiemu biznesowi.
Uczestnicy konferencji mieli okazję do zapoznania sie z podstawowymi regulami gry w golfa i mogli skorzystać z rad zawodowych golfistów. Na początku nie wszystkim sie udawało trafic w piłeczkę. Najlepszy był Paweł Jabłoński – dziennikarz oraz Dmitrij Jerszow ze znanej korporacji budowlanej.
Zwycięzcy Turnieju zostali obdarzeni pucharami i nagrodami. Po czym nastąpiła część artystyczna wraz z poczęstunkiem.
Rozmówcy Gazety Petersburskiej mówili o potrzebie organizacji podobnych spotkań, sprzyjających integracji środowiska, porozmowiania o trudnych problemach i wymianie doświadczeń. Bardzo zachęcała do udziału w spotkaniu możliwość przyjazdu z rodzinami dla których był zorganizowany specjalny program (korzystanie z bazy reakreacyjnej sanatorium).
Gazeta Petersburska serdecznie dziekuje panu konsulowi Markowi Reszucie – głównemu organizatorowi przedsięwziecia – za zaproszenie oraz za mozliwość poznania polsko-rosyjskiego środowiska biznesu.
(TK)
MGrelewski
Łodzianin z urodzenia, petersburżec z wyboru. W Łodzi był współzałożycielem Stowarzyszenia Topografie, twórcą gier miejskich z Departamentem Gier, instruktorem ZHR. Do miasta nad Newą przyjechał 2013 roku, próbuje swoich sił w Gazecie Petersburskiej.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Maria Matylda Krzesińska – jedna z największych sław baletu petersburskiego II połowy XIX i początków XX wieku

Maria Matylda Krzesińska była jedną z największych sław baletu petersburskiego 2. połowy XIX i początków XX w. Rozwój niezwykłego talentu zawdzięczała ojcu, który uczył...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej