Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Reprezentantka Polski Viki Gabor zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, który odbył się w niedzielę w Gliwicach. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu. Poniżej prezentujemy pełne wyniki Eurowizji Junior 2019.

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Polska od początku była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w wielkim stylu. Polka wystąpiła w konkursie z 11. numerem, czyli w połowie konkursowej stawki. Wiktoria Gabor pojawiła się w limonkowym garniturze pełnym błyszczących trójkątów. W trakcie występu towarzyszyli jej tancerze oraz dwójka tłumaczy, którzy prezentowali tekst polskiej piosenki „Superhero” w języku migowym.

W tle pojawiły się utrzymane w niebieskim kolorze wizualizacje z motywami wody i lodowców, które nawiązują do kwestii ochrony środowiska. Utworem „Superhero” Viki Gabor chciała zwrócić uwagę widzów Eurowizji Junior 2019 na ekologię, problem zmiany klimatu i kwestię globalnego ocieplenia. W trakcie występu Polski zastosowano także bardzo interesujące efekty z trzęsącym się ekranem i wyświetlaczem odliczającym czas, który nawiązywał do uciekającego czasu na ratowanie planety.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

Eurowizja Junior 2019: WYNIKI. Tabela państw [KLASYFIKACJA]

 1. POLSKA
 2. Kazachstan
 3. Hiszpania
 4. Holandia
 5. Francja
 6. Macedonia Północna
 7. Włochy
 8. Australia
 9. Armenia
 10. Serbia
 11. Białoruś
 12. Irlandia
 13. Rosja
 14. Gruzja
 15. Ukraina
 16. Portugalia
 17. Albania
 18. Walia
 19. Malta

www.radiozet.pl

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej