Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Reprezentantka Polski Viki Gabor zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, który odbył się w niedzielę w Gliwicach. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu. Poniżej prezentujemy pełne wyniki Eurowizji Junior 2019.

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Polska od początku była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w wielkim stylu. Polka wystąpiła w konkursie z 11. numerem, czyli w połowie konkursowej stawki. Wiktoria Gabor pojawiła się w limonkowym garniturze pełnym błyszczących trójkątów. W trakcie występu towarzyszyli jej tancerze oraz dwójka tłumaczy, którzy prezentowali tekst polskiej piosenki „Superhero” w języku migowym.

W tle pojawiły się utrzymane w niebieskim kolorze wizualizacje z motywami wody i lodowców, które nawiązują do kwestii ochrony środowiska. Utworem „Superhero” Viki Gabor chciała zwrócić uwagę widzów Eurowizji Junior 2019 na ekologię, problem zmiany klimatu i kwestię globalnego ocieplenia. W trakcie występu Polski zastosowano także bardzo interesujące efekty z trzęsącym się ekranem i wyświetlaczem odliczającym czas, który nawiązywał do uciekającego czasu na ratowanie planety.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

Eurowizja Junior 2019: WYNIKI. Tabela państw [KLASYFIKACJA]

 1. POLSKA
 2. Kazachstan
 3. Hiszpania
 4. Holandia
 5. Francja
 6. Macedonia Północna
 7. Włochy
 8. Australia
 9. Armenia
 10. Serbia
 11. Białoruś
 12. Irlandia
 13. Rosja
 14. Gruzja
 15. Ukraina
 16. Portugalia
 17. Albania
 18. Walia
 19. Malta

www.radiozet.pl

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Gabriela Grzywińska: „Największą rozrywką jest dla mnie teraz sam Petersburg”

W lutym 2021 roku do słynnego rosyjskiego klubu Zenit Sankt Petersburg dołączyła Gabriela Grzywińska, 25-letnia piłkarka pochodząca z Krakowa. Została pierwszą Polką, która podpisała...

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej