Dzień Niepodległości: krakowska lekcja śpiewania online

Drodzy czytelnicy!

Gdyby ktoś z was zawsze marzył o tym, żeby wziąć udział w legendarnej już krakowskiej lekcji śpiewania z okazji Dnia Niepodległości, ale nigdy nie miał okazji tam się wybrać, mamy dla was świetną wiadomość: w tym roku wydarzenie odbędzie się w zmienionej formule – w internecie oraz na antenie Radio Kraków.

Oczywiście, nic nie zamieni tego wyjątkowego poczucia radości, które daje wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych na Krakowskim Rynku Głównym. Jednak mamy nadzieję, że dołączenie do transmisji koncertu (albo nagrania – bo przecież nie wszędzie 11 listopada jest dniem wolnym) pozwoli nam w tych trudnych czasach, chociaż trochę, odczuć klimat tego święta i poczuć jedność z naszymi rodakami na całym świecie.

Jak podają organizatorzy wydarzenia, usłyszymy utwory wykonane przez artystów Teatru Loch Camelot. Do udziału online w wydarzeniu zaprosi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Pieśni i piosenki zostaną opatrzone komentarzem Waldemara Domańskiego, pomysłodawcy Krakowskich Lekcji Śpiewania i dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki.

Premiera wideoklipów przygotowanych specjalnie na tę okazję, odbędzie się w środę, 11 listopada o godz. 11.00 polskiego czasu na internetowej stronie miasta, na stronie bibliotekapiosenki.pl oraz na platformie YouTube, gdzie już teraz można oczekiwać wydarzenia.

Anna Svetlova
Kulturoznawczyni, lektorka, tłumaczka. Urodziła się i wychowała się w Petersburgu. Absolwentka studiów komparatystycznych w Krakowie, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej