Życzenia Wielkanocne

Drodzy Czytelnicy!

Zazwyczaj w tym wiosennym okresie życzymy sobie wesołych świąt Wielkiej Nocy. Niestety w tym roku dla wielu z nas nie jest to moment radosny. Przeciwnie, towarzyszy nam lęk i niepewność, boimy się o zdrowie swoich bliskich i przyjaciół, nie możemy odwiedzić członków naszych rodzin. Zostaliśmy pozbawieni naszych wspólnot kościelnych, nie poświęcimy koszyków, nie zaśpiewamy radosnego „Alleluja!” podczas procesji rezurekcyjnej.

Ale jednak…

Jesteśmy przekonani, że ten dziwny czas może stać się okazją (oby już niepowtarzalną!) do głębszego przeżywania świąt i osobistego spotkania z ich głównym bohaterem – Jezusem Zmartwychwstałym.

Niech poczucie Jego obecności towarzyszy Wam we wszystkim, co teraz robicie, o czym myślicie i o co się martwicie. Niech będzie z Wami na transmisji Mszy Świętej i na rodzinnym śniadaniu wielkanocnym, przy samotnej lekturze ulubionej książki czy słuchaniu wzruszającej muzyki, podczas zasłużonego odpoczynku i wykonywania niezbędnej pracy.

Życzymy Wam dużo zdrowia i spokoju, ażeby obecne czasy jak najszybciej stały się dla nas niewiarygodnym wspomnieniem z przeszłości.

Pamiętajcie, że jesteśmy razem duchowo, nawet gdy nie możemy spotykać się twarzą w twarz. Nie jesteśmy w tym ani samotni, ani bezsilni, bo „któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (…)

Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował” [Rz 8:35,37].

Chrystus Zmartwychwstał!

Redakcja „Gazety Petersburskiej”

Anna Svetlova,
Teresa Konopielko, Denis Szczegłow, Aliona Kulikowa, Olga Oniszczuk, Stanisław Karpionok

Anna Svetlova
Kulturoznawczyni, lektorka, tłumaczka. Urodziła się i wychowała się w Petersburgu. Absolwentka studiów komparatystycznych w Krakowie, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej od tego autora

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej