Życzenia Wielkanocne

Drodzy Czytelnicy!

Zazwyczaj w tym wiosennym okresie życzymy sobie wesołych świąt Wielkiej Nocy. Niestety w tym roku dla wielu z nas nie jest to moment radosny. Przeciwnie, towarzyszy nam lęk i niepewność, boimy się o zdrowie swoich bliskich i przyjaciół, nie możemy odwiedzić członków naszych rodzin. Zostaliśmy pozbawieni naszych wspólnot kościelnych, nie poświęcimy koszyków, nie zaśpiewamy radosnego „Alleluja!” podczas procesji rezurekcyjnej.

Ale jednak…

Jesteśmy przekonani, że ten dziwny czas może stać się okazją (oby już niepowtarzalną!) do głębszego przeżywania świąt i osobistego spotkania z ich głównym bohaterem – Jezusem Zmartwychwstałym.

Niech poczucie Jego obecności towarzyszy Wam we wszystkim, co teraz robicie, o czym myślicie i o co się martwicie. Niech będzie z Wami na transmisji Mszy Świętej i na rodzinnym śniadaniu wielkanocnym, przy samotnej lekturze ulubionej książki czy słuchaniu wzruszającej muzyki, podczas zasłużonego odpoczynku i wykonywania niezbędnej pracy.

Życzymy Wam dużo zdrowia i spokoju, ażeby obecne czasy jak najszybciej stały się dla nas niewiarygodnym wspomnieniem z przeszłości.

Pamiętajcie, że jesteśmy razem duchowo, nawet gdy nie możemy spotykać się twarzą w twarz. Nie jesteśmy w tym ani samotni, ani bezsilni, bo „któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (…)

Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował” [Rz 8:35,37].

Chrystus Zmartwychwstał!

Redakcja „Gazety Petersburskiej”

Anna Svetlova,
Teresa Konopielko, Denis Szczegłow, Aliona Kulikowa, Olga Oniszczuk, Stanisław Karpionok

Anna Svetlova
Kulturoznawczyni, lektorka, tłumaczka. Urodziła się i wychowała się w Petersburgu. Absolwentka studiów komparatystycznych w Krakowie, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej od tego autora

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Gabriela Grzywińska: „Największą rozrywką jest dla mnie teraz sam Petersburg”

W lutym 2021 roku do słynnego rosyjskiego klubu Zenit Sankt Petersburg dołączyła Gabriela Grzywińska, 25-letnia piłkarka pochodząca z Krakowa. Została pierwszą Polką, która podpisała...

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej