Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.

Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej nasi wychowankowie przybyli osobiście.

Ponad pół roku nie widzieliśmy się bezpośrednio. Zajęcia odbywały się zdalnie. Podopieczni  zdążyli   znacznie wyrosnąć i dorosnąć. 

Podczas naszego otwartego spotkania Witalji Szadrin opowiedział o strojach szlacheckich epoki, o której pisał Adam Mickiewicz w swoim utworze ”Pan Tadeusz”. Zademonstrował kontusz szlachecki, życzliwie udostępniony przez Zespół Tańca Ludowego „Gaik”. W trakcie zajęć zostały wykorzystane fragmenty z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”, w którym tańczono polonez w historycznych strojach.

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej. 

Radujemy się się, że dzieci nadal z wielką chęcią uczestniczą w naszych zajęciach. Jest to dla nas największa nagroda.  

Serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP w Petersburgu w osobie konsul Magdy Arsenicz za obecność na zajęciach i przekazanie dzieciom i rodzicom pomocy dydaktycznych.

Starsza grupa dzieci w znak podziękowania przekazała konsulatowi wykonany przez się portret Adama Mickiewicza techniką aplikacji. Młodsi – tańczącą parę w stroju ludowym.

Władysława Pawłowska

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Badanie światowych przestrzeni za pomocą instrumentów odrzutowych w Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu

Podczas zajęć w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej z cyklu: "Polski Petersburg" uczniowie dowiedzieli się o wybitnym naukowcu polskiego pochodzenia, założycielu kosmonautyki, wynalazcy, myślicielu,...

Rosjanie w „Domu Nobla” w Szczecinie

Pierwszego września 2021 roku, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, odbył się koncert poświęcony jubileuszowi 15-lecia Stowarzyszenia „Dom Nobla”, Anna Szachowicz w pamięci przyjaciół. Anna...

Odcinek 7: Nowe polskie kino – podsumowanie festiwalu w Gdyni

Nowy odcinek podcastu, przygotowany wspólnie z Kinopodcastem im. Filipa Mosza, poświęcamy współczesnemu polskiemu filmowi. Prowadzący - Siergiej Szerszunow dzieli się swoimi wrażeniami z festwialu...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej