Wizyta uczniów z Rosji

Powiat poznański od lat stawia na edukację. Staramy się, aby nasi uczniowie mieli zapewnione jak najlepsze warunki do nauki  – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

O edukacji, rozwoju gospodarczym a także o atrakcjach, które czekają na odwiedzających powiat, wicestarosta poznański opowiadał podczas poniedziałkowego spotkania z uczniami ze szkoły średniej nr 96 z Sankt Petersburga oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Delegacja z Rosji przybyła w ramach 20-lecia współpracy ze swarzędzką „Jedynką”.

W trakcie prezentacji wicestarosta opowiedział m.in. o szkole zawodowej w Murowanej Goślinie, która obecnie jest rozbudowywana i modernizowana. Goście usłyszeli także o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Owińskach oraz o jednym z najnowocześniejszych Centrów Kształcenia Praktycznego, które powstało przy ZS nr 1 w Swarzędzu.

Tego typu kooperacja między szkołami daje duże możliwości rozwoju uczniom tak rosyjskim, jak i polskim – powiedział Przemysław Jankiewicz, dyrektor ZS nr 1 w Swarzędzu. – Wymiana doświadczeń między kadrą nauczycielską i młodzieżą jest dla nas bardzo cenna – dodał.

W trakcie spotkania wymieniano poglądy na temat edukacji, a także przyszłości zawodowej przyszłych absolwentów. Z dyskusji wynikło, iż po ukończeniu szkoły uczniowie z Rosji chcieliby pracować w instytucjach publicznych.

Natomiast polscy uczniowie swój rozwój wiążą z pracą w zawodach, których obecnie się uczą. Marzą także o otwarciu własnych firm. Kolejnym punktem programu na ich drodze jest Kraków. Uczniów z Sankt Petersburga zwiedzili już Gdańsk oraz Poznań.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

powiat.poznan.pl

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej