Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Drodzy Czytelnicy, Redakcja Gazety Petersburskiej składa najserdeczniejsze życzenia Bożononarodzeniowe i Noworoczne. Minął kolejny Rok trudnej pracy. Pragniemy podziękować czytelnikom za zainteresowanie naszym pismem, za pytania „a kiedy będzie następne?”. Więc jesteśmy potrzebni w środowisku polonijnym, no i jesteśmy częścią składową medialnego świata miasta, które jest otwarte dla naszej działalności. Na łamach naszego wydawnictwa pragniemy podziękować Pani Gubernator Miasta Walentynie Matwijence oraz jej pracownikom, za nieustanne czuwanie nad projektem ”Tolerancja” oraz Wydziałowi ds. Współpracy z Zagranicą, panu Prochorence A.W.

Nasze czasopismo wśród mieszkańców miasta ma wielu przyjaciół, im szczególnie dziękujemy z całego serca za to, ze budują mosty przyjaźni pomiędzy Rosją i Polską. Podziękowania kierujemy pod adresem młodzieży akademickiej (polonistyka uniwersytecka) za udział w konkursach recytatorskich, za artykuły do naszej Gazety oraz szkolnej młodzieży (szkoła nr 216
im. A. Mickiewicza) z wyróżnieniem udziału w Konkursach Wiedzy o Polsce. Dziękujemy wszystkim zespołom artystycznym: Gaikowi, Polanom, Nowej Fali, Koralom. Dziękujemy młodzieży zrzeszonej przy obu organizacjach polonijnych. Pisaliście do nas – dziękujemy. Słowa uznania kierujemy pod adresem Stowarzyszenia im. F.Chopina na czele z prof. Sergiuszem Słonimskim, jak również organizacji Weteranów Wojny oraz Blokadników. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Marszałka Bogdana Borusewicza i Prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska Macieja Płażyńskiego, Prezesów Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie oraz Fundacji „Semper Polonii”. Z wdzięcznością pamiętamy o tegorocznych Dniach Polonii i Polakach w Sankt Petersburgu. Przywieźliście Państwo do naszego miasta tak wiele serca i ciepła i nie na próżno Pan Marszałek powiedział: „Jak Państwa dużo”. Dziękujemy Paniom Posłankom i Panom Posłom, Paniom Senatorkom i panom Senatorom Sejmu RP i Senatu RP. Dziękujemy księżom niosącym posługę bożą również w języku polskim. Dziękujemy Nauczycielkom i animatorom kultury polskiej. Dziękujemy Instytutowi Kultury Polskiej za różnorodność propozycji kulturalnych naszego Kraju. Szczególne podziękowania przekazujemy Siostrom Adeli i Walerii za serce oddawane najmłodszym. Dziękujemy księdzu Edmundowi Kapturkiewiczowi za długie i efektywne lata posługi duszpasterskiej. Dziękujemy naszym dzieciom, ze uczęszczają na zajęcia z języka polskiego, dziękujemy wszystkim tym, którzy kochają i popularyzują polszczyznę.
Ze szczerą sympatią pamiętamy o pomocy Małopolskiego Forum Mediów Polonijnych, organizującego coroczne spotkania polonijnej braci medialnej, umożliwiając poznanie naszego rozwijającego się kraju i zmieniającej się z dnia na dzień Polski. Dziękujemy. Pamiętamy o europejskim wsparciu Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych. Dziękujemy za pomoc Państwa Tadeusza i Haliny Zgółków z UAM w Poznaniu – za pomysł organizacji Wystawy Prasy Polonijnej w Poznaniu w maju 210 roku.
Pamiętamy o smutnym Dniu Odejścia Wielkiego Petersburskiego Polaka – profesora Rajmunda Piotrowskiego.
Dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP. Szczególne słowa podziękowań kierujemy pod adresem pana konsula Marka Reszuty, kierownika Wydziału Promocji i Inwestycji, który nasze czasopismo włączył do grona mediów ogólnomiejskich. Jesteśmy mu za to niezmiernie wdzięczni.
Przed nami otworzyła się ogromna możliwość istnienia w złożonym świecie informacji gazetowej i elektronicznej.
 
Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy!
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 
Redakcja Gazety Petersburskiej

 

MGrelewski
Łodzianin z urodzenia, petersburżec z wyboru. W Łodzi był współzałożycielem Stowarzyszenia Topografie, twórcą gier miejskich z Departamentem Gier, instruktorem ZHR. Do miasta nad Newą przyjechał 2013 roku, próbuje swoich sił w Gazecie Petersburskiej.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Miesiąc cudów, prezentów i rodzinnych spotkań w Petersburgu

Miesiąc grudzień - okres cudów, prezentów i rodzinnych spotkań , wypełnionych serdecznym ciepłem i oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia. W Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu...

Polskie życie teatralne w mieście nad Newą PDF

Pobierz cały numer w PDF: Polskie życie teatralne w mieście nad Newą

Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości PDF

Pobierz cały numer PDF: Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej