Stan epidemii na terenie Polski

◾️ Decyzją rządu na terenie Polski wprowadzony został stan epidemii.
◾️ Przedłużono zamknięcie szkół do Świąt Wielkanocnych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu na terenie Polski stanu epidemii.

PREMIER RP

Premier na konferencji prasowej podkreślił jak ważne jest przestrzeganie kwarantanny i odpowiedzialne zachowania osób zdrowych.
Myślenie w kategoriach „mnie to nie dotyczy” jest niebezpieczne.
Paradoksalnie cieszy widok pustych ulic bo to oznacza, że Polacy właściwie podchodzą do zasad izolacji i separacji niezbędnej w okresie epidemii. Są jednak wyjątki.
Rząd dlatego zdecydował, że kara za złamanie kwarantanny (z 5 tys. zł) wzrasta do 30 tys. zł. – Codziennie pojawia się już teraz kilkadziesiąt tysięcy osób w kwarantannie domowej. Wdrażamy aplikację, która pomoże w dochowaniu kwarantanny – to rzecz fundamentalna – oświadczył Mateusz Morawiecki.
– Ta społeczna izolacja nie może oznaczać samotności. Dbamy o to, żeby osoby starsze nie zostały pozostawione same sobie, bez zakupów, bez wyprowadzenia psów. Rzesze młodzieży w całym kraju solidarnie organizują się do pomocy międzypokoleniowej – podkreślił szef rządu.
Uruchomienie tarczy antykryzysowej opracowanej przez rząd powinno uchronić nas przed załamaniem gospodarczym. Nie należy jednak zapominać, że trudne czasy w gospodarce dotyczą całego świata, nie tylko Polski.

MINISTER ZDROWIA

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził że „ze względu na ilość chorych jesteśmy upoważnieni do wprowadzenia stanu epidemii co oznacza na przykład możliwość delegowania określonych osób do walki z epidemią. Odpowiedzialne zachowanie izolacji i kwarantanny pozwoli nam właściwie zająć się realnie chorymi znajdującymi się w szpitalach i powstrzymamy nowe zachorowania. System teleinformatyczny ułatwi właściwe kierowanie osób znajdujących się pod obserwacją do dalszych badań.
Wprowadzenie stanu epidemii jest trudne, ale niezbędne ponieważ w najbliższych dniach, tygodniach możemy mieć kilka tysięcy zakażonych osób. Musimy być na to przygotowani.

MINISTER EDUKACJI

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski – „Chcemy podziękować uczniom rodzicom i nauczycielom za zrozumienie, że przerwa w nauczaniu nie jest wakacjami, że to niezbędny środek zapobiegawczy w rozprzestrzenianiu się wirusa. Z tego względu decydujemy się na ograniczenie zajęć w placówkach edukacyjnych do świąt wielkanocnych. Od 25 marca wprowadzamy obowiązek realizacji podstawy programowej w trybie nauczania zdalnego. Oczywiście należy pamiętać, że nie każdy uczeń ma dostęp do szybkiego internetu czy najnowszy komputer czy też komputer na wyłączność, stąd niezbędnym jest dostosowanie metod pracy zdalnej do możliwości technicznych i psychomotorycznych uczniów. Nawet jeżeli nie wszystko udaje się za pierwszym razem to dobro uczniów przemawia za utrzymaniem tej formy nauczania przez najbliższe tygodnie.”

RELACJA WŁASNA PAI

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej