Polska Macierz Szkolna w Petersburgu składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom!

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom!

Jednym z głównych tematów zajęć w minionym tygodniu w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej był Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Pomysł obchodów Dnia Babci w Polsce zrodził się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”. Później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W 1966 roku także „Express Wieczorny” ogłosił 21 stycznia Dniem Babci. Od tego czasu te Dni stały się świętem ogólnopolskim.

Święto Dziadka do Polski zostało przeniesione, najprawdopodobniej z Ameryki w latach osiemdziesiątych i obchodzimy je 22 stycznia.

W tych dniach wnuczęta mają okazję podziękować Babciom i Dziadkom za opiekę, wsparcie i miłość.

To właśnie Oni otaczają wnuki ciepłem i troską. Cierpliwie uczą samodzielności, wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są gotowi pomóc w każdej potrzebie.

Ponadto są to święta najważniejszych członków każdej rodziny. To Babcie i Dziadkowie są przykładami i aniołami stróżami tradycji w rodzinie . Przekazują je nam, a my naszym dzieciom .

Polska Macierz Szkolna składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

 Dziękujemy Wam, za nauki w podejmowaniu właściwych decyzji i wyborów, wytyczania życiowych priorytetów, godności człowieka. Życzymy zdrowia na długie i szczęśliwe lata życia!

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej