Polska Macierz Szkolna w Petersburgu składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom!

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom!

Jednym z głównych tematów zajęć w minionym tygodniu w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej był Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Pomysł obchodów Dnia Babci w Polsce zrodził się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”. Później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W 1966 roku także „Express Wieczorny” ogłosił 21 stycznia Dniem Babci. Od tego czasu te Dni stały się świętem ogólnopolskim.

Święto Dziadka do Polski zostało przeniesione, najprawdopodobniej z Ameryki w latach osiemdziesiątych i obchodzimy je 22 stycznia.

W tych dniach wnuczęta mają okazję podziękować Babciom i Dziadkom za opiekę, wsparcie i miłość.

To właśnie Oni otaczają wnuki ciepłem i troską. Cierpliwie uczą samodzielności, wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są gotowi pomóc w każdej potrzebie.

Ponadto są to święta najważniejszych członków każdej rodziny. To Babcie i Dziadkowie są przykładami i aniołami stróżami tradycji w rodzinie . Przekazują je nam, a my naszym dzieciom .

Polska Macierz Szkolna składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

 Dziękujemy Wam, za nauki w podejmowaniu właściwych decyzji i wyborów, wytyczania życiowych priorytetów, godności człowieka. Życzymy zdrowia na długie i szczęśliwe lata życia!

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Odcinek 2 – Mity o Polsce cz.2

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedDruga część rozmowy o popularnych mitach o Polsce. Dowiecie się skąd w języku polskim jest tak dużo "psze" (co dla Polaków nie jest niczym...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej