Janusz Leon Wiśniewski promuje swoją najnowszą książkę w Petersburgu

Nie w porę może przyjść czkawka, okres, śmierć lub sąsiadka. Ale nie miłość. 19 grudnia w Petersburgu w księgarni „Bukwojed” odbędzie się spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim – autorem bestsellerowych powieści. Pisarz promuje rosyjskie wydanie swojej najnowszej książki „Między wierszami". Polacy w Petersburgu dobrze znają tego pisarza, jest on częstym gościem w mieście na Newą, udzielił też wywiadu dla Gazety Petersburskiej. Pewnie jak zawsze będą go witały tłumy.
O czym jest kolejna książka znawcy kobiecych dusz i psychologii? Otóż Małgorzata Domagalik i Janusz L. Wiśniewski znów zaczynają elektroniczną korespondencję. On już w pierwszym liście pisze: obiecuje cytować dane, zarzucaċ faktami, odwoływaċ się do nauki. Będzie „wysysał” wszystko, czego nie wiem. Ona zaś proponuje, by tym razem było więcej o miłości. I jest. Choć rozmawiają także o swoich lekturach, wizytach w teatrze, podróżach, wspomnieniach, rodzinnych radościach i smutkach. Ona opowiada mu o pobycie w Paryżu i rozmowie z Paulo Coelho; on zafascynowany donosi o teorii, jakoby szczęście zależało od działania trzech substancji chemicznych i dodaje, że najwięcej karatów w diamentach przypada na m2 placu, który ona widzi z okien hotelu. Rozmawiają o afrodyzjakach, starych fotografiach, zmysłowym głosie nowej żony Sarkozy’ego. Co chwila odkrywają, że patrzą na świat w różny sposób. I nieodmiennie ich to fascynuje. Ich listy bardzo osobiste i niezwykle erudycyjne.
Janusz L. Wiśniewski jest autorem bestsellerowych powieści S@motność w Sieci (2001), Los powtórzony (2004) oraz zbiorów opowiadań Zespoły napięć (2002), Intymna teoria względności (2005), Molekuły emocji (2006), Sceny z życia za ścianą (2008). Wspólnie z internautami napisał nowelę Martyna (2003), a wspólnie z Małgorzatą Domagalik 188 dni i nocy (2005) i Między wierszami (2008). Jest również autorem tekstów publicystycznych zebranych w książce Czy mężczyźni są światu potrzebni? (2007). Rozmowy o życiu, doświadczeniach i uczuciach pisarza przedstawione zostały w Arytmii uczuć (2008) – autorką pytań, na które odpowiada Janusz L. Wiśniewski jest dziennikarka telewizyjna Dorota Wellman.
Teatr Baltijskij Dom w Sankt Petersburgu zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie S@motności w Sieci (premiera 20 lutego 2009).
MGrelewski
Łodzianin z urodzenia, petersburżec z wyboru. W Łodzi był współzałożycielem Stowarzyszenia Topografie, twórcą gier miejskich z Departamentem Gier, instruktorem ZHR. Do miasta nad Newą przyjechał 2013 roku, próbuje swoich sił w Gazecie Petersburskiej.

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Gabriela Grzywińska: „Największą rozrywką jest dla mnie teraz sam Petersburg”

W lutym 2021 roku do słynnego rosyjskiego klubu Zenit Sankt Petersburg dołączyła Gabriela Grzywińska, 25-letnia piłkarka pochodząca z Krakowa. Została pierwszą Polką, która podpisała...

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej