Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu

18 października w Poznaniu rozpoczynają się Dni Kultury Rosyjskiej. Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu na czele z Wojciechem Michalskim.
Patronat honorowy sprawują: Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, Konsulat Generalny RF w Poznaniu, powiat poznański.
W programie muzyka rosyjska i polska w wykonaniu artystów szkół muzycznych w Moskwie. Zaprezentują kunszt wykonawczy uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.
Na poznańskiej scenie Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi teatr „Szutnik”, znany petersburżanom z pobytu nad Newą w ramach prezentacji Gazety Petersburskiej. Jest to jedyny w Polsce amatorski teatr rosyjskojęzyczny, powstały na rusycystyce UAM, a kierowany przez dr Grażynę Jatczak.
Ponadto wystąpi Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes pod dyrekcją Michała Łaszewicza a także chór Capella Musicae Antiqua Orientalis pod dyrekcją Leona Zaborowskiego.
Wszystkie wydarzenia odbędą się na znanych scenach miasta min. w Sali Lubrańskiego UAM , w Teatrze Polskim oraz w Pałacu Działyńskich.
(inf.wł. GP)

(Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października 2019 roku to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs pianistyczny, seminarium popularno – naukowe, warsztaty językowe, wystawy. Dni Kultury Rosyjskiej są odpowiedzią na Festiwal „Młodzieżowa Akademia Sztuk” w Moskwie.
Dni zostały objęte patronatem Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Partnerami Zespołu Szkół Muzycznych w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięcia są Teatr Polski w Poznaniu, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM i Pałac w Jankowicach. Wstęp wolny! BEZPŁATNE ZAPROSZENIA do odbioru w sekretariacie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, ul. GŁOGOWSKA 90. ( inf. strona internetowa Zespołu Szkół Muzycznych).

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Odcinek 3 – Jan Paweł II – człowiek

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embed43 lata temu, 16 października 1978 roku miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii - Polak, kardynał Karol Józef Wojtyła został wybrany papieżem i...

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej