Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu

18 października w Poznaniu rozpoczynają się Dni Kultury Rosyjskiej. Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu na czele z Wojciechem Michalskim.
Patronat honorowy sprawują: Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, Konsulat Generalny RF w Poznaniu, powiat poznański.
W programie muzyka rosyjska i polska w wykonaniu artystów szkół muzycznych w Moskwie. Zaprezentują kunszt wykonawczy uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.
Na poznańskiej scenie Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi teatr „Szutnik”, znany petersburżanom z pobytu nad Newą w ramach prezentacji Gazety Petersburskiej. Jest to jedyny w Polsce amatorski teatr rosyjskojęzyczny, powstały na rusycystyce UAM, a kierowany przez dr Grażynę Jatczak.
Ponadto wystąpi Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes pod dyrekcją Michała Łaszewicza a także chór Capella Musicae Antiqua Orientalis pod dyrekcją Leona Zaborowskiego.
Wszystkie wydarzenia odbędą się na znanych scenach miasta min. w Sali Lubrańskiego UAM , w Teatrze Polskim oraz w Pałacu Działyńskich.
(inf.wł. GP)

(Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października 2019 roku to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs pianistyczny, seminarium popularno – naukowe, warsztaty językowe, wystawy. Dni Kultury Rosyjskiej są odpowiedzią na Festiwal „Młodzieżowa Akademia Sztuk” w Moskwie.
Dni zostały objęte patronatem Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Partnerami Zespołu Szkół Muzycznych w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięcia są Teatr Polski w Poznaniu, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM i Pałac w Jankowicach. Wstęp wolny! BEZPŁATNE ZAPROSZENIA do odbioru w sekretariacie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, ul. GŁOGOWSKA 90. ( inf. strona internetowa Zespołu Szkół Muzycznych).

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej