Akcja „Poland at Your Home” i Konkurs Ministerstwa SZ

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w ramach akcji Polska w Twoim domu/Poland at your home organizowany jest konkurs dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online”. Uczestnicy będą mieli do wykonania prace na wybrany przez siebie temat w formie pisemnej, rysunkowej lub filmu video w trzech kategoriach: edukacja, kultura, historia. Prace powinny nawiązywać do projektów online uwzględnionych w przygotowanej przez DWPPG ofercie edukacyjno-kulturalnej i historycznej udostępnionej przez poszczególne instytucje.

Do udziału w konkursach zaproszone są dzieci i młodzież polonijna ze wszystkich krajów świata. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: od ukończenia przez dziecko lat 7 do ukończenia lat 13 lat oraz od ukończenia lat 13 do ukończenia 18 lat. 

Prace konkursowe będą zgłaszane w trzech kategoriach tematycznych: edukacja, kultura oraz historia.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się na placówkach; działania powinny mieć charakter niskobudżetowych przedsięwzięć własnych placówki. Do komisji kwalifikacyjnej można zaprosić miejscowych nauczycieli z punktów nauczania języka polskiego. Budżet może obejmować, poza opłatami dla osób oceniających spoza placówki, koszty nagród rzeczowych i dyplomów dla zwycięzców I oraz II etapu konkursu. Termin nadsyłania prac do placówki zagranicznej do 30 czerwca 2020 r. Placówki wstępnie powinny zweryfikować prace pod kątem formalnym, następnie wyłonić najlepsze prace w trzech kategoriach tematycznych w każdej z kategorii wiekowych (razem sześć zwycięskich prac), które następnie należy przesłać do DWPPG na wskazany adres: dwppg.sekretariat@msz.gov.pl oraz slawomir.kowalski@msz.gov.pl 

Szczegółowe wskazania dotyczące trybu zgłoszeń na placówki, nagród i innych kwestii formalno-prawnych, znajdziecie Państwo w Regulaminie konkursu.

Drugi etap Konkursu będzie polegał na wyłonieniu laureatów przez komisję konkursową złożoną z ekspertów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Autorzy nagrodzonych prac w starszym przedziale wiekowym zostaną zaproszeni do udziału w programie „Polska jest w Tobie” w 2021 roku na 2 tygodniowy pobyt w Polsce, co  będzie finansowane w oparciu o odrębne przedsięwzięcia polonijne. Dla młodszych laureatów przewidziane będą nagrody rzeczowe, które zgodnie z warunkami określonymi w Regulaminie należy przewidzieć w niskobudżetowych przedsięwzięciach własnych placówek, o którym wspomniano wyżej.

W związku z dzisiejszym zainaugurowaniem Akcji „Poland at Your Home” i ogłoszeniem Konkursu przez ministra S. Szynkowskiego vel Sęk prosimy o zamieszczenie na stronach internetowych placówek informacji o konkursie oraz wskazanie na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych (www.gov.pl/dyplomacja/polska-w-twoim-domu ), gdzie dostępny jest już Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym, innymi załącznikami oraz ofertą edukacyjną. Odrębnie przekazane zostanie logo Konkursu.

Prosimy placówki o poinformowanie środowiska polonijne o konkursie. Proszę także o uwzględnienie w informacji na stronach placówek adresu, na który zainteresowani będą mogli nadsyłać prace konkursowe w formatach elektronicznych określonych szczegółowo w Regulaminie.

Jednocześnie informuję, iż koordynatorem Akcji Poland at Your Home jest Pani Naczelnik  A.Kucy (aleksandra.kucy@msz.gov.pl), natomiast opiekunem Konkursu jest pani B.Żuk (beata.zuk@msz.gov.pl). W  sprawach finansowo-proceduralnych proszę o kontakt z p. E. Fieduszkin (ewa.fieduszkin-sosnowska@msz.gov.pl).

Konsul Generalny RP w Sankt Petersburgu

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej