Zdalne święta w Petersburgu

Zajęcia w Polskiej Macierzy Szkolnej 2 maja, mimo samoizolacji, były przepełnione atmosferą świąt, które jednoczą wszystkich Polaków na całym świecie, zrzeszają dużą sześćdziesięciomilionową rodzinę.

Na zajęciach z historii nasi wychowankowie dowiedzieli się, jakie święta obchodzimy razem z Polską na początku maja i jak bardzo ważne są one dla każdego Polaka. Dlatego na zajęciach twórczych zrobiliśmy z dziećmi jeden z symboli Państwa – herb Polski.

Na zajęciach z języka polskiego powtarzaliśmy temat: „Rodzina”, bo od rodziny zależy zachowanie języka ojczystego, bo to rodzina nas jednoczy i wspiera, bo to w rodzinie przekazywane są z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje Ojczyzny. 

Z okazji Świąt Narodowych 2 i 3 Maja składamy wszystkim w imieniu Polskiej Macierzy Szkolnej najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, przede wszystkim, dużo dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów oraz tego, co w tej chwili jest najważniejsze – bezpiecznego przetrwania okresu epidemii.

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Miesiąc cudów, prezentów i rodzinnych spotkań w Petersburgu

Miesiąc grudzień - okres cudów, prezentów i rodzinnych spotkań , wypełnionych serdecznym ciepłem i oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia. W Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu...

Polskie życie teatralne w mieście nad Newą PDF

Pobierz cały numer w PDF: Polskie życie teatralne w mieście nad Newą

Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości PDF

Pobierz cały numer PDF: Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej