Podziękowanie dla Polonii

Szanowni Państwo,

    W konsekwencji decyzji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o zmianie w ustawie budżetowej na 2020 r. dysponentów środków przeznaczonych na pomoc Polonii i Polakom za granicą zmianie uległ także Statut Kancelarii Senatu. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami 31 maja 2020 roku jest ostatnim dniem istnienia Biura Polonijnego.

    W związku z tym w imieniu własnym oraz Pracowników Biura Polonijnego Kancelarii Senatu dziękuję Państwu za owocną współpracę. Wszyscy staraliśmy się wesprzeć działania Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w pracy nad niezmiernie istotnymi sprawami, dotyczącymi utrzymania tożsamości narodowej naszych Rodaków z zagranicy. Rozwiązania, jakie proponowaliśmy służyć miały utrzymaniu więzi z Macierzą oraz zainteresowaniu sprawami polskimi potomków Polaków żyjących na wszystkich kontynentach, którzy z racji ogromnego oddalenia mają trudności w dostępie do polskiej kultury i oświaty. Zapewne nie wszystkie z postulatów dotyczących wspomnianych kwestii zostały spełnione, jednak odnośnie do wszystkich dążyliśmy do tego by podejmowane działania przybliżyły nasze starania do szczęśliwego finału.

    Nie byłoby to możliwe bez Państwa wkładu. Dlatego dziękuję za wszelkie uwagi odnoszące się do procedur przyznawania polskim organizacjom pozarządowym dotacji celowych na realizację zadań publicznych w ramach sprawowanej przez Senat RP opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Stanowiły one dla nas nieocenioną pomoc w działaniach mających na celu maksymalne uproszczenie czynności koniecznych do złożenia ofert oraz osiągnięcie możliwie najkrótszego czasu ich rozpatrywania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości merytorycznej tego procesu. Mam nadzieję, że choć w części udało się nam tego dokonać.

    We wdzięcznej pamięci zachowam osobiste spotkania z Państwem. Każde z nich było dla mnie i Pracowników Biura Polonijnego prawdziwą przyjemnością, a rozmowy z Państwem stały się źródłem lepszego poznania potrzeb Polonii i Polaków za granicą, oraz najbardziej skutecznych form współpracy i zaspokojenia tych potrzeb.
    Życzę Państwu wielu sukcesów, tak na polu działań zawodowych, jak i społecznych, a także osobistych, dla jeszcze większego pożytku własnego oraz środowisk polonijnych i polskich za granicą.

Liczę, że choć w nieco innej formule, nasza współpraca nadal będzie trwała.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz SEROCZYŃSKI

Dyrektor

Biura Polonijnego (do 31.05.2020 r.)

rodacynasyberii.pl

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej