Jubileusz Pani Wiesi

Sierpień jest szczególnym miesiącem w życiu naszej koleżanki redakcyjnej – Wiesławy Sawinowej. Jubileusz Urodzin.

Droga Wiesławo,

           W imieniu redakcji Gazety Petersburskiej – od pierwszego do ostatniego składu zespołu – składam Ci najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności na długie w zdrowiu i szczęściu lata.

Pamiętamy o Twoim bardzo aktywnym udziale w organizacji życia polonijnego w Petersburgu i północno-zachodnim regionie Rosji. W tym roku również jubileusz 30.lecia! Byłaś w 3.osobowej grupie „odważnych” na rejestracji Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ”Polonia”.

Pamiętamy o Twoim wkładzie w tworzenie naszego tytułu, o nieprzespanych nocach nad sprawozdaniami, o poszukiwaniu możliwości zdobywania środków na wydawanie periodyku.

Przeżyliśmy piękne lata aktywizacji i tworzenia środowiska polonijnego, nazywanego przez nas dzisiaj „złotym okresem Odrodzenia Polonii nad Newą”.

Włożyłaś wiele serca, zdolności organizacyjnych i merytorycznych w nauczanie języka polskiego, w tworzenie „Małej Polonii”, w integrację polonijnego środowiska nauczycielskiego. Twoi uczniowie są już mistrzami mowy polskiej: tłumaczami, znanymi uczonymi.

Nie tylko przy okazji Jubileuszu, ale tak po prostu, gratulujemy Ci kreatywności, umiejętności pracy z ludźmi, niezawodnego poczucia humoru i bycia wśród nas i dla nas.

I jak zawsze w imieniu Redakcji, obchodzącej w tym roku jubileusz 20.lecia, mówię: „Bądź!”

 

Teresa Konopielko

redaktor naczelna z zespołem

Gazety Petersburskiej

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej