Jubileusz Pani Wiesi

Sierpień jest szczególnym miesiącem w życiu naszej koleżanki redakcyjnej – Wiesławy Sawinowej. Jubileusz Urodzin.

Droga Wiesławo,

           W imieniu redakcji Gazety Petersburskiej – od pierwszego do ostatniego składu zespołu – składam Ci najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności na długie w zdrowiu i szczęściu lata.

Pamiętamy o Twoim bardzo aktywnym udziale w organizacji życia polonijnego w Petersburgu i północno-zachodnim regionie Rosji. W tym roku również jubileusz 30.lecia! Byłaś w 3.osobowej grupie „odważnych” na rejestracji Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ”Polonia”.

Pamiętamy o Twoim wkładzie w tworzenie naszego tytułu, o nieprzespanych nocach nad sprawozdaniami, o poszukiwaniu możliwości zdobywania środków na wydawanie periodyku.

Przeżyliśmy piękne lata aktywizacji i tworzenia środowiska polonijnego, nazywanego przez nas dzisiaj „złotym okresem Odrodzenia Polonii nad Newą”.

Włożyłaś wiele serca, zdolności organizacyjnych i merytorycznych w nauczanie języka polskiego, w tworzenie „Małej Polonii”, w integrację polonijnego środowiska nauczycielskiego. Twoi uczniowie są już mistrzami mowy polskiej: tłumaczami, znanymi uczonymi.

Nie tylko przy okazji Jubileuszu, ale tak po prostu, gratulujemy Ci kreatywności, umiejętności pracy z ludźmi, niezawodnego poczucia humoru i bycia wśród nas i dla nas.

I jak zawsze w imieniu Redakcji, obchodzącej w tym roku jubileusz 20.lecia, mówię: „Bądź!”

 

Teresa Konopielko

redaktor naczelna z zespołem

Gazety Petersburskiej

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Odcinek 4 – Jan Paweł II – papież

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedПредставляем вашему вниманию новый выпуск подкаста «С Польшей на „ты”»! В рамках рубрики «Поляки, изменившие ход истории» ведущий Денис Щеглов продолжает разговор с доминиканцем...

Żal, że niedzielne spotkanie nie trwało dłużej

Kolejne inauguracyjne spotkanie dzieci Macierzy w dniu 17 października poświęcono Adamowi Mickiewiczowi i jego  utworom.Tym razem na zajęcia w ramach programu Polskiej Macierzy Szkolnej...

Maria Matylda Krzesińska – jedna z największych sław baletu petersburskiego II połowy XIX i początków XX wieku

Maria Matylda Krzesińska była jedną z największych sław baletu petersburskiego 2. połowy XIX i początków XX w. Rozwój niezwykłego talentu zawdzięczała ojcu, który uczył...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej