II Światowe Forum Nauki Polskiej Poza Granicami Kraju

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” pragnie zaprosić do udziału w II Światowym Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju 2019 – Nauka, innowacyjność, konkurencyjność, czyli jak być naukowcem na obczyźnie?

Światowe Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju stanowi praktyczną odpowiedź Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Senatu RP i Rady Polonii Świata, na postulaty i wnioski uczestników I Światowego Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju, który odbył się we wrześniu 2018 r. w ramach V Zjazdu Polonii i Polaków za Granicą.

Celem głównym tegorocznego Forum jest stworzenie wspólnej przestrzeni co-creating dla naukowców polskiego pochodzenia działających poza granicami Kraju, wspieranie ich relacji naukowo-badawczej, nawiązywania kontaktów (networking) i dzielenia się wiedzą. Ponadto pragniemy promować Polskość i Polskę na międzynarodowej arenie naukowej, w świadomości Polonii i Rodaków w Kraju, jak również zależy nam na poprawie wizerunku Polaków i Polski w świecie.

Do zadań tegorocznego Forum należy również wspieranie badań nad dorobkiem polskich naukowców działających poza granicami Kraju przez określenie inicjatyw mających na celu promowanie osiągnieć naukowych Polaków działających poza granicami Kraju, w szczególności innowacyjnych przedsięwzięć.

Podczas tegorocznego Forum chcielibyśmy wypracować narzędzia wzmacniające relacje pomiędzy naukowcami polskiego pochodzenia działającymi poza granicami Kraju w celu stworzenia sieci Polskiej Społeczności Naukowej.

II Światowe Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju to jedno z niewielu ważnych wydarzeń naukowych, które integruje i wspiera współpracę naukowców polskiego pochodzenia działających poza granicami Kraju. Innowacyjne osiągnięcia będą głównym tematem sesji naukowych nauk ścisłych, przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych, nauk o zdrowiu oraz sztuki. Oprócz sesji naukowych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli polonijnych organizacji naukowych i polskiej myśli technicznej z krajów europejskich, Australii i Nowej Zelandii, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, oraz krajów Wschodu.

Zapraszamy do udziału w Światowym Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju oraz zgłaszania propozycji swoich wystąpień.

Jesteśmy przekonani, że ciekawe miejsce, które odwiedzą uczestnicy Forum, różnorodna oferta kulturalna oprócz naukowych korzyści pozostawią także dobre wspomnienia.

Dodatkowe informacje dla uczestników Forum

 

Dlaczego warto?

Dlaczego warto wziąć udział w Światowym Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju 2019 ?

Zdobędziesz wiedzę!

Najwyższej klasy naukowcy podczas sesji naukowych będą dzielić się swoją wiedzą w zakresie najnowszych rozwiązań i trendów w obszarze swojej dziedziny naukowej.

Nawiążesz kontakty!

Znakomita okazja do networkingu, spotkań z naukowcami z całego świata oraz przedstawicielami towarzystw naukowych, instytucji wspierających naukowców, nawiązania strategicznych kontaktów naukowych podczas dyskusji w kuluarach i imprez towarzyszących.

Poznamy Cię !

W Forum wezmą udział naukowcy polskiego pochodzenia pracujący poza granicami Polski oraz Rodacy z Kraju z obszaru nauki ścisłych, inżynieryjnych, medycznych, humanistycznych i sztuki,a także przedstawiceile stowarzyszeń naukowych i instytucji wspierających rozwój nauki – bądź tam gdzie oni, aby poszerzać swoje horyzonty naukowe.
 
 

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

Dom Polonii w Warszawie,
ul. Krakowskie Przedmieście 64, 00-322 Warszawa
Sekretariat: tel. +48 22 556-90-02; fax: +48 22 556-90-43
kongresnauki@wspolnotapolska.org.pl

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej