Chrzest Polski

Na kolejnych zajęciach z historii Polski oraz z cyklu „Polski Petersburg” w ramach Programu Polskiej Macierzy Szkolnej opowieść rozpoczęła się od głębi wieków, kiedy to Polską rządził wybitny władca z dynastii Piastów, Mieszko I, który podjął niezwykle ważną decyzję i wpisał swoje imię w historię po wsze czasy. Wysłał ambasadorów do Watykanu i poprosił o przyjęcie Polski do Kościoła rzymskokatolickiego . Postanowienie to zmieniło całokształt życia w Polsce. Jednym z Pierwszych Kościołów katolickich w Petersburgu- stolicy Imperium Rosyjskiego – była Bazylika św. Katarzyny, drugim – Kościół św. Stanisława biskupa.  Budowę tego Kościoła ukończono w 1825 roku.

Na zajęciach plastycznych uczniowie Macierzy, wykorzystując technikę aplikacji połączoną z farbami gwaszowymi, starali się przekazać piękno i duchowe wypełnienie Kościoła św. Stanisława.

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Miesiąc cudów, prezentów i rodzinnych spotkań w Petersburgu

Miesiąc grudzień - okres cudów, prezentów i rodzinnych spotkań , wypełnionych serdecznym ciepłem i oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia. W Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu...

Polskie życie teatralne w mieście nad Newą PDF

Pobierz cały numer w PDF: Polskie życie teatralne w mieście nad Newą

Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości PDF

Pobierz cały numer PDF: Petersburskie Przedwiośnie Niepodległości

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej