Made in Poland – eSky

Z Europy do Ameryki, z przestrzeni powietrznej w hotelową. Polscy konkwistadorzy turystyki

Dwóch przyjaciół- Łukasz Habaj i Łukasz Kręski, chcących spłacić dług, wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych w ramach programu work & travel. Pomysł na biznes przychodzi niespodziewanie- sprzedaż biletów lotniczych w ojczyźnie, będącej u progu wejścia do Unii Europejskiej. Szybko okazało się, że idea spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród rodaków- ale czy tylko wśród nich? Tak od małego biura „eSky” stało się Online Travel Agency znaną i cenioną niemal w każdym zakątku kuli ziemskiej.

eSky jest tzw. „agentem turystycznym” dającym łatwy dostęp do różnorodnych usług związanych z branżą turystyczną. Za jego pośrednictwem zrealizujemy m.in. zakupy biletów lotniczych, dokonamy rezerwacji hotelu i parkingu czy wynajmiemy samochód w miejscu docelowym. Istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Portal eSky, choć jego nazwa w żaden sposób tego nie sugeruje, narodził się w Polsce w roku 2004. Siedziba znajduje się w Radomiu, a centrala operacyjna w Katowicach. Siedziby na zewnątrz Polski są w Bułgarii, Rumunii, Turcji, Brazylii i Peru.

Firma odniosła prawdziwie międzynarodowy sukces. Przedsiębiorstwo działa obecnie na terenie większości państw Europejskich, m.in. w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Irlandii, Hiszpanii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Turcji, na Węgrzech w Wielkiej Brytanii i USA. Marka rozpoczęła ekspansję na rynki południowoamerykańskie, tam jednak funkcjonuje pod zmienioną nazwą: eDestinos.

eSky prowadzi współpracę z wieloma liderami branży. Wyszukiwarka pozwala skorzystać jednocześnie z usług Booking.com czy Travelport. Przedsiębiorstwo zdobyło także wiele wyróżnień, między innymi Mobile Trends Award 2016, Dobry Wzór 2017 czy wpis na listę Ones To Watch w konkursie European Business Awards. Przyznając nagrody, wielokrotnie zwracano uwagę na takie atuty firmy jak dynamika rozwoju, wdrażanie funkcjonalnych rozwiązań w aplikacjach mobilnych, użyteczność i praktyczność obsługi serwisu. Zespołowi eSky udało się osiągnąć sukces na wielu bardzo zróżnicowanych rynkach dzięki zatrudnianiu lokalnych specjalistów. Znając obyczajowość i niuanse językowe danego kraju, są niezbędni dla odpowiedniej komunikacji z klientem.

Decydujące znaczenie mają tu głosy zadowolonych użytkowników, których grono wciąż rośnie. W 2017 roku wartość transakcji eSky przekroczyła 1,1 miliarda złotych. Aplikację mobilną pobrało ponad 2,5 miliona użytkowników. Miesięcznie sprzedawanych jest ponad 150 tysięcy biletów lotniczych a serwisy online odwiedza prawie 15 milionów użytkowników na całym świecie.

Joanna Ciesielska

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Rok 2022 – rok polskiego romantyzmu

Romantyzm to szeroki nurt w kulturze, który dał nazwę epoce w historii sztuki i historii literatury trwającej od lat 90. XVIII wieku do lat...

BABCIU, DZIADKU, coś wam dam

BABCIU, DZIADKU, coś wam damJedno serce które mam.A w tym sercu same róże,ŻYJCIE NAM STO LAT, a nawet dłużej!21 i 22 stycznia w Polsce...

Bez względu na porę roku

"Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej