część pierwsza.
część extra.
Eugeniusz Martynowicz – upamiętnia każdą chwilę życia katolickiego Petersburga i regionu. Uczestniczy w życiu organizacji polonijnych. Uwiecznia wiernych i księży. Z wielką prostotą i psychologizmem.
W ostatnim okresie pasjonuje się pięknem architektury miasta.
Muzą i natchnieniem jest Małżonka. Na szczególną uwagę zasługują portrety Jadwigi Szymańskiej oraz mieszkanek oblężonego Leningradu. Fotograf z powołania. Długie lata związany z parafią św. Katarzyny.
Od lat współpracuje z Gazetą Petersburską.
Tatiana Lesiuczewska. Fotograf amator. Posiada interesujący katalog zdjęć polonijnych. Najbardziej udane prace są związane z portretami twórców w tym m.in. cykl zdjęć poświęconych Św. Świackiemu. Ze względu na specyfikę pracy posiada możliwość upamiętniania wybitnych postaci polskiego życia muzycznego. Zdjęcia Tatiany cechujegłębia i wrażliwość.
Długoletni członek zespołu redakcyjnego Gazety Petersburskiej.
Maja Bobowa. Kronikarz polskiego życia kulturalnego w Petersburgu. Posiada katalogi zdjęć z pobytów m.in. A. Wajdy, K. Pendereckiego . Pracuje w zespole rosyjskojęzycznej elektronicznej encyklopedii „Polski Petersburg”. Lubi fotografować petersburskie kwiaty i pogodę. Jej aparat fotograficzny wyłapuje niestandardowe pejzaże i twarze kobiet. Zdjęcia zamieszczane są w Gazecie Petersburskiej.
Jan Morawicki. Znany dziennikarz. W Petersburgu prowadził samodzielne programy telewizyjne. Był redaktorem prowadzącym wielu relacji z interesujących wydarzeń miasta. Niezwykle pióro i spojrzenie na świat. Uprawia fotografię podróżniczą. Obecnie mieszka w Łodzi. Od lat współpracuje z Gazetą Petersburska. Jest autorem niezwykłych wywiadów z ciekawymi postaciami życia naukowego i kulturalnego Polski. Wywiady można przeczytać na stronach naszego czasopisma.