Dzień fotografa vol 2/2

część pierwsza.

część extra.

Eugeniusz Martynowicz –  upamiętnia każdą chwilę życia katolickiego Petersburga i regionu. Uczestniczy w życiu organizacji polonijnych. Uwiecznia wiernych  i księży. Z wielką prostotą i psychologizmem.

W ostatnim okresie pasjonuje się pięknem architektury miasta.

Muzą i natchnieniem jest Małżonka. Na szczególną uwagę zasługują portrety  Jadwigi Szymańskiej oraz mieszkanek oblężonego Leningradu. Fotograf z powołania. Długie lata związany z parafią św. Katarzyny.

Od lat współpracuje z Gazetą Petersburską.

Tatiana Lesiuczewska. Fotograf amator. Posiada interesujący katalog zdjęć polonijnych. Najbardziej udane prace  są związane z portretami twórców w tym m.in. cykl zdjęć poświęconych Św. Świackiemu. Ze względu na specyfikę pracy posiada możliwość upamiętniania wybitnych postaci polskiego życia muzycznego. Zdjęcia Tatiany  cechujegłębia i wrażliwość.

Długoletni członek zespołu redakcyjnego Gazety Petersburskiej.

Maja Bobowa. Kronikarz  polskiego życia kulturalnego w Petersburgu. Posiada katalogi zdjęć  z pobytów m.in. A. Wajdy,  K. Pendereckiego . Pracuje w zespole rosyjskojęzycznej  elektronicznej encyklopedii „Polski Petersburg”. Lubi fotografować petersburskie kwiaty i pogodę. Jej aparat fotograficzny wyłapuje niestandardowe pejzaże i twarze kobiet. Zdjęcia zamieszczane są w Gazecie Petersburskiej.

Jan Morawicki. Znany dziennikarz.  W Petersburgu  prowadził samodzielne programy telewizyjne. Był redaktorem prowadzącym wielu relacji  z interesujących  wydarzeń miasta. Niezwykle pióro i spojrzenie na świat.  Uprawia fotografię podróżniczą. Obecnie mieszka w Łodzi.  Od lat współpracuje z Gazetą Petersburska. Jest autorem niezwykłych wywiadów z ciekawymi postaciami życia naukowego i kulturalnego Polski. Wywiady można przeczytać na stronach naszego czasopisma.

Teresa Konopielko

Denis Szczegłówhttp://degl.ru/
Fotograf gazety, administrator strony, autor instagramu

Więcej od tego autora

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane

Podcast "Z Polską na Ty"spot_img

Ostatnie wpisy

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września

Polska Macierz Szkolna w Petersburgu zainaugurowała nowy rok edukacyjny 2021/2022 w dniu 27 września.Podczas wakacji podopieczni wydorośleli i przystąpili do zajęć z nowymi siłami.W...

Konkurs #KTOTYJESTEŚ

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnychFundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii...

Odcinek 2 – Mity o Polsce cz.2

https://anchor.fm/gazeta-petersburska/embedDruga część rozmowy o popularnych mitach o Polsce. Dowiecie się skąd w języku polskim jest tak dużo "psze" (co dla Polaków nie jest niczym...

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter Gazety Petersburskiej