Sankt Petersburgski Bieg Niepodległości

Nie zważając na niezbyt dobre warunki pogodowe 17 listopada 2019 r. wokół jeziora Lazurnoje pod Sankt Petersburgiem odbył się po raz drugi „Bieg Niepodległości” w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Byli to nie tylko przedstawiciele polskiego środowiska w Petersburgu ale również sympatycy Polski i polskiej kultury.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia”.

Po wystąpieniu prezesa SKO „Polonia” Czesława Błasika i Konsula Generalnego RP Grzegorza Ślubowskiego organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do wesołej rozgrzewki.

Po pokonaniu dystancji 1918 metrów wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Konsulat Generalny RP.

To wspaniałe przedsięwzięcie sportowo-patriotyczne przebiegało w rodzinnej atmosferze. Dla wszystkich uczestników danego wydarzenia został przygotowany stół gorącą herbatą, tradycyjnymi gorącymi kiełbaskami i ciastkami. Chętni mogli wziąć udział części kulturalnej wypełnionej różnymi grami i zabawami.

Bieg Niepodległości staje się już pewną tradycją i mamy nadzieję że w przyszłości coraz więcej naszych rodaków będzie brało w nim udział.

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *