Prof. Marek Rudnicki polonijnym kandydatem do Senatu RP

Wybory do polskiego parlamentu odbędą się 13 października 2019 r. Po raz pierwszy na listach kandydatów znajduje się również reprezentant środowiska polonijnego, to chicagowski lekarz, prof. Marek Rudnicki.

Prof. Marek Rudnicki solidarnościowiec, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz członek Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu RP, działacz wielu amerykańskich i polskich towarzystw medycznych, były doradca ministra zdrowia w latach 2001–2002 oraz były wykładowca i profesor na Wydziale Medycznym University of Illinois at Chicago (UIC). Dr Rudnicki znany jest w polsko-amerykańskim środowisku medycznym dzięki założeniu Amber Coalition (Bursztynowa Koalicja), niedochodowej organizacji, która powstała w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi. Działalność AC koncentruje się na prewencji i wczesnym wykrywaniu problemów onkologicznych. Jest także członkiem Collegium of Eminent Scientists, zrzeszającego najbardziej prominentnych przedstawicieli polskiej nauki na emigracji.

Profesor Rudnicki mieszka w Stanach Zjednoczonych od 1987 r., wystartuje z okręgu nr. 44 w którym głosuje Polonia na całym świecie.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska