Praktyki dla studentów wschodoznawstwa

W ramach polsko-rosyjskiego projektu „100/100 Sto procent Polski na Stulecie Niepodległości” realizowanego przez „Gazetę Petersburską” przy współpracy z Instytutem Wschodnim Wydziału Historycznego UAM oferujemy czwórce studentów Wschodoznawstwa praktyki zawodowe.

Czym jest projekt 100/100 Sto procent Polski na Stulecie Niepodległości?

Projekt ma na celu przybliżyć w sposób apolityczny rosyjskiej Polonii, jak również Rosjanom współczesną Polskę, ze strony najmniej w Rosji znanej. Co to jest CD Projekt, kim jest Magda Gessler i dlaczego warto jechać na Opener Festiwal? Na te i 97 innych pytań odpowie projekt 100/100. Składać się on będzie ze 100 publikacji, wydawanych równolegle po polsku i rosyjsku, dotyczących współczesnej Polski, tej oczywistej i tej, nieraz i dla Polaków, nieznanej.

Czego oczekujemy i co oferujemy?

W ramach praktyk zdalnych (minimum 30h) student będzie miał za zadanie napisanie kilku krótkich artykułów (ok. 1 strony A4) na wybrane przez siebie tematy z opracowanej przez nas listy. Będą one publikowane na łamach Gazety Petersburskiej (www.gazetapetersburska.org). Ponadto w ramach praktyk zapewniamy korektę tekstów oraz ich bezpłatne tłumaczenie i publikowanie w wersji rosyjskojęzycznej. Oprócz zaświadczenia o odbyciu praktyk zapewniamy dodatkowe potwierdzenie o publikacji tekstów w   zagranicznym,   polsko-rosyjskim   czasopiśmie   (co   bywa   przydatne   dla   osób   starających     się o stypendium :)).

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie swojego CV wraz z listem motywacyjnym (który jest próbką Państwa umiejętności pisarskich) do polskiego koordynatora projektu, Joanny Pater, na adres mailowy: joanna_pater@interia.pl. Na zgłoszenia czekamy do 20 lutego!

 

Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *