Per aspera ad astra

Redakcja Gazety Petersburskiej miała zaszczyt uczestniczyć w powitalnym spotkaniu z nowo przybyłym do Petersburga konsulem generalnym RP Grzegorzem Ślubowskim.

W życiu środowiska polonijnego jest to  zawsze wydarzenie szczególne.  Obecnie wiążące z nadziejami na realizację projektów edukacyjnych i integracyjnych, na ponowne, po ponad czterech latach zamknięcia, otwarcie Domu Polskiego, na poszerzenie środowisk promujących pozytywny wizerunek naszego kraju, na potwierdzenie,  wbrew zaistniałej  opinii,  polskiej obecności i Polaków nad Newą i wspólnoty polonijnej,  i ich rozwoju w przyszłości.

Pierwsze spotkanie konsula generalnego z przedstawicielami różnych kręgów polskich i polonijnych Petersburga w ocenie Gazety Petersburskiej miało charakter zapoznawczy.

Zauroczyła prostota kontaktu, dobry uśmiech i obecność Rodziny – córki i syna.

Otwartość na nowe spotkania i  niechęć do opinii o tym co było. Deklaracja pomocy. Zainteresowanie  nowo powołaną organizacją polonijną „Polska Macierz Szkolna

Nie obce są problemy Gazety Petersburskiej. „Może należałoby wrócić do wersji papierowej?” Przyjechał do Petersburga po prawie 25. okresie pracy w Polskim Radio. Kilka lat spędził w Moskwie w charakterze dziennikarza.

Gazeta Petersburska wita serdecznie pana konsula generalnego Rzeczypospolitej Polskiej  w Petersburgu.

Życzymy, by Petersburg był miastem fascynującym (ma taką magię)!

Pozostajemy z nadzieją na przebycie wspólnej  drogi medialnej: „Per aspera ad astra”.

 

Redakcja Gazety Petersburskiej

Zdjęcia Eugeniusz Martynowicz 
             Teresa Konopielko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *