Olimpiada języka polskiego 2019

Szanowni Państwo!

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Polonia” w Sankt Petersburgu, zaprasza na „Olimpiadę języka polskiego 2019”, która odbędzie się 18 maja 2019 roku o godz. 12.00 w Sankt-Petersburskim Uniwersytecie Ekonomicznym (adres: ul. Sadowa 21, wejście od Kanału Gribojedowa, naprzeciwko mostu Bankowego z Grifonami) .

 

Współorganizatorami olimpiady są: Konsulat Generalny RP, Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Sankt-Petersburski Uniwersytet Ekonimiczny.

 

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do udziału w olimpiadzie, a jednocześnie potwierdzenie umiejętności pisania w języku polskim, jest przysłanie do 10 maja 2018 roku na adres: olimpol.spb@gmail.com karty uczestnika i eseju na temat:

– dla poziomu A1-A2 „Jaka książka polska spodobała ci się najbardziej i dlaczego? ”

– dla poziomu od B1-C2 „Jaka pozycja ze współczesnej prozy polskiej wywarła na  tobie największe wrażenie i dlaczego? ”

 

Esej powinien odzwierciedlać państwa wiedzę na temat współczenej polskiej prozy w szerokim tego słowa znaczeniu. Zabrania się korzystanie z tlumaczy – translatorów i kopiowanie materiałów z internetu. Oceniać będziemy tylko prace samodzielne. Podzielcie się z nami swoimi myślami i skojarzeniami, dotyczącymi twórców polskiej prozy. Prosimy o napisanie tekstów zgodnych we swoim poziomem językowym. Format eseju dowolny.

 

Organizatorzy dla wszystkich uczestników ufundowali cenne nagrody, dyplomy i upominki.

 

Zwracamy uwagę na to, że w olimpiadzie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby bez względu na wiek, narodowość i stopień znajomości języka.

 

Wstępny program imprezy:

11.30 – 12.00 – Rejestracja uczestników.   

12.00   – Oficjalne rozpoczęcie olimpiady i powitanie gości i uczestników.

12.20   – Część robocza olimpiady.

16.00   – Wręczenie nagród i oficjalne zakończenie.

 

Dane kontaktowe:     olimpol.spb@gmail.com

Czeslaw Blasik         cblasik@gmail.com

Magdalena Skibicka   magda.skibicka@mail.ru