Moje pasje, moje hobby – Artiom Gordiejew

Nazywam się Artiom Gordiejew. Mieszkam w Sankt Petersburgu. Mam 10 lat i chodzę do 3 klasy. Nauka w szkole oraz odrabianie lekcji w domu mnie, jak i wszystkim moim rówieśnikom, zabierają dużo czasu. Mimo to mam wiele innych zainteresowań, o których chciałbym opowiedzieć.
Od kilku lat tańczę. Co tydzień mam trzy zajęcia taneczne: dwa grupowe i jedno indywidualne. Razem z moją partnerką Krystyną przynajmniej raz na miesiąc bierzemy udział w jakimś konkursie tanecznym. Tańczymy sambę, dżajf, quickstep, walc, walc wiedeński, cha-cha. Ostatnio zaczęliśmy świczyć rumbę.
Stosunkowo niedawno zacząłem uprawiać taekwondo. Mam trzy treningi co tydzień i bardzo mi się to podoba. Poznałem tam wielu chłopaków, a z niektórymi z nich nawet się zaprzyjaźniłem, jak na pzykład z Jarkiem. Jest on o rok młodszy ode mnie, ale świetnie się rozumiemy, jak podczas ćwiczeń, tak i na przerwach, a nawet telefonujemy i sms-ujemy sobie w ciągu tygodnia.
Bardzo lubię pływać. Raz na tydzień (w niedzielę) chodzę na basen. Tam również świetnie spędzam czas wśród przyjacół. Między inymi na pływalnię razem ze mną chodzi Maksym. Poznaliśmy się z nim jeszcze w przedszkolu.
Od czasu do czasu, gdy wypada mi wolne popołudnie, chętnie gram z kolegami w siatkówkę lub koszykówkę. Niestety nie mam już czasu na regularne uprawianie tych dyscyplin sportowych, ale bardzo bym chciał.
Szkoda, że tydzień ma tylko 7 dni, a doba ma tylko 24 godziny.