Łazienki Królewskie w Petersburgu

Łazienki Królewskie, Letnia Rezydencja Króla Stanisława Augusta to magiczne i niezwykłe ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

Czy wiecie, że Łazienki Królewskie nazywano niegdyś zwierzyńcem. Nie było to zoo, ale duży las, w którym książęta mazowieccy lubili polować na małą zwierzynę. Trzysta lat później, generał Lubomirski zbudował w środku lasu-kąpielisko. Sto lat później, to ogromne terytorium kupił przyszły król Rzeczypospolitej – Stanisław August Poniatowski. On postanowił  Las nad Wisłą przekształcić w swoją letnią rezydencję. Nazwa pozostała taka sama – „Łazienki” (kąpieliska). Właśnie jemu”Łazienki” zawdzięczają dzisiejszy luksus i atrakcje architektoniczne.

W zeszłym tygodniu uczniowie Polskiej Macierzy Szkolnej przenieśli się wirtualnie do Łazienek Królewskich, spotkali tam piękne pawie i przedstawili je techniką-kolaż. Były to ostatnie prace, które nasi wychowankowie przygotowali na wystawę „Rysujemy Polskę”, która odbędzie się 22 listopada i będzie poświęcona Dniu Niepodległości Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *