#KTOTYJESTEŚ

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zapoznania się z kolejną odsłoną kampanii #KTOTYJESTEŚ.
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” udostępniła już drugi spot, pt. „Nie czekaj na cud”, przedstawiający losy pewnego dziadka, który stara się na wszystkie sposoby sprawić, aby jego wnuk, mieszkający na emigracji zaczął mówić w ojczystym języku.

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” organizując kampanię #KTOTYJESTEŚ przestrzega przed skutkami braku pełnej znajomości języka rodziców, ale też zwraca uwagę na korzyści wynikające z dwujęzyczności dzieci. Celem akcji jest pokazanie jak wiele zyskują osoby, które od najmłodszych lat uczyły się więcej niż jednego języka i uczęszczały do polskiej szkoły. Zależy nam również na tym, żeby język rodziców i dziadków był wciąż żywy wśród młodych Polaków, którzy w przyszłości będą reprezentować nasz kraj w miejscu zamieszkania lub zapragną wrócić do Polski. Szczególnie im, wracającym po latach do kraju przodków, dwujęzyczność ułatwi aklimatyzację, pomoże znaleźć satysfakcjonującą pracę i szybko nawiązać wartościowe kontakty.

Kampania skierowana jest do polskich rodziców żyjących poza granicami kraju, którzy z rożnych powodów nie uczą dzieci języka polskiego, nie decydują się na wysłanie ich do polskiej szkoły lub odkładają tę niezwykle ważną decyzję na później.

Więcej informacji na stronie www kampanii: https://www.ktotyjestes.pl/

Jeżeli są Państwo zainteresowani bliższą współpracą w temacie dwujęzyczności, zachęcamy do kontaktu. Dysponujemy szerokim gronem ekspertów, którzy pomagają nam w tworzeniu materiałów eksperckich.

Pozdrawiamy,

Biuro Kampanii #KTOTYJESTEŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *