Koziołki z poznańskiego Ratusza

Koziołki z poznańskiego Ratusza to niewątpliwie najbardziej znane koziołki w Polsce. Można je zobaczyć codziennie na Starym Rynku, wysoko ponad głowami, na galeryjce wieży ratuszowej, w samo południe. Zegar z koziołkami został zainstalowany na ratuszowej wieży w 1551 roku. Po uderzeniu pioruna w 1675 roku koziołki zostały zniszczone, ale na szczęście w 1913 roku odnowione koziołki wróciły na swoje miejsce i cieszą oglądających do dziś.

W tym tygodniu na zajęciach twórczych wychowankowie Polskiej Macierzy Szkolnej w Petersburgu stali się prawdziwymi animatorami. Tego nauczyła ich nasza wspaniała nauczycielka Pani Maria Szadrina . Jak zawsze, trzeba było wcześniej pokolorować odpowiednimi kolorami arkusze papieru. Cóż, na zajęciach zaczęła się-magia. Nasze dzieci ożywiły obrazek własnymi rękami! Koziołki z poznańskiego ratusza u naszych dzieci też się poruszają!

Natomiast, na lekcjach języka polskiego była – WIELKA POWTÓRKA . Rozwiązaliśmy rebusy, krzyżówki, wstawiliśmy brakujące litery do słów, rozwiązaliśmy testy. Nie było to łatwe , ale zabawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *