Jubileusz Pani Wiesi

Sierpień jest szczególnym miesiącem w życiu naszej koleżanki redakcyjnej – Wiesławy Sawinowej. Jubileusz Urodzin.

Droga Wiesławo,

           W imieniu redakcji Gazety Petersburskiej – od pierwszego do ostatniego składu zespołu – składam Ci najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności na długie w zdrowiu i szczęściu lata.

Pamiętamy o Twoim bardzo aktywnym udziale w organizacji życia polonijnego w Petersburgu i północno-zachodnim regionie Rosji. W tym roku również jubileusz 30.lecia! Byłaś w 3.osobowej grupie „odważnych” na rejestracji Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ”Polonia”.

Pamiętamy o Twoim wkładzie w tworzenie naszego tytułu, o nieprzespanych nocach nad sprawozdaniami, o poszukiwaniu możliwości zdobywania środków na wydawanie periodyku.

Przeżyliśmy piękne lata aktywizacji i tworzenia środowiska polonijnego, nazywanego przez nas dzisiaj „złotym okresem Odrodzenia Polonii nad Newą”.

Włożyłaś wiele serca, zdolności organizacyjnych i merytorycznych w nauczanie języka polskiego, w tworzenie „Małej Polonii”, w integrację polonijnego środowiska nauczycielskiego. Twoi uczniowie są już mistrzami mowy polskiej: tłumaczami, znanymi uczonymi.

Nie tylko przy okazji Jubileuszu, ale tak po prostu, gratulujemy Ci kreatywności, umiejętności pracy z ludźmi, niezawodnego poczucia humoru i bycia wśród nas i dla nas.

I jak zawsze w imieniu Redakcji, obchodzącej w tym roku jubileusz 20.lecia, mówię: „Bądź!”

 

Teresa Konopielko

redaktor naczelna z zespołem

Gazety Petersburskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *