Dzień Niepodległości: krakowska lekcja śpiewania online

Drodzy czytelnicy!

Gdyby ktoś z was zawsze marzył o tym, żeby wziąć udział w legendarnej już krakowskiej lekcji śpiewania z okazji Dnia Niepodległości, ale nigdy nie miał okazji tam się wybrać, mamy dla was świetną wiadomość: w tym roku wydarzenie odbędzie się w zmienionej formule – w internecie oraz na antenie Radio Kraków.

Oczywiście, nic nie zamieni tego wyjątkowego poczucia radości, które daje wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych na Krakowskim Rynku Głównym. Jednak mamy nadzieję, że dołączenie do transmisji koncertu (albo nagrania – bo przecież nie wszędzie 11 listopada jest dniem wolnym) pozwoli nam w tych trudnych czasach, chociaż trochę, odczuć klimat tego święta i poczuć jedność z naszymi rodakami na całym świecie.

Jak podają organizatorzy wydarzenia, usłyszymy utwory wykonane przez artystów Teatru Loch Camelot. Do udziału online w wydarzeniu zaprosi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Pieśni i piosenki zostaną opatrzone komentarzem Waldemara Domańskiego, pomysłodawcy Krakowskich Lekcji Śpiewania i dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki.

Premiera wideoklipów przygotowanych specjalnie na tę okazję, odbędzie się w środę, 11 listopada o godz. 11.00 polskiego czasu na internetowej stronie miasta, na stronie bibliotekapiosenki.pl oraz na platformie YouTube, gdzie już teraz można oczekiwać wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *