28 – 30 June 2019 Saint – Petersburg “ECU European Cheerleading Championships”

Podczas Mistrzostw Europy w Cheerleadingu, organizowanych przez European Cheer Union w Sankt Petersburgu Rzeczpospolita miała bardzo liczną reprezentację. Przyjechały zespoły z Tarnowa, Gdyni oraz Będzina. Licząca ponad 60 osób reprezentacja startowała w kategoriach: Jazz Junior, Freestyle pom Senior, Freestyle Pom Senior, Freestyle Pom Double Senior, Freestyle Pom Double Junior oraz Hip Hop Double Senior.

Każdy reprezentant zdobył tytuł Mistrza Polski Cheerleaders, podczas organizowanych przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu Mistrzostw, który jest częścią Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co ważne, wraz z utworzeniem Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu cheerleading w Polsce stał się oficjalnie sportem wyczynowym ! Jest to bardzo istotne, ponieważ zawodnicy mogą otrzymać dodatkowe punkty w szkołach oraz dotacje sportowe.

Konkurowanie z najsilniejszymi zespołami z Europy jest zawsze wspaniałym przeżyciem i ogromną lekcją. Sam przyjazd do Rosji był ogromnym wyzwaniem organizacyjno-logistycznym.

Wiktor K-Żgielski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *