1 września 1939 r. na okładkach światowej prasy w najbardziej wpływowych tytułach

Największe, najbardziej wpływowe tytuły prasowe świata w wydaniach weekendowych 30.08 – 01.09.2019 r. zaprezentują dodatkowe okładki z edycji tych tytułów z września 1939 r. W wielu zagranicznych tytułach prasowych ukażą się także dodatki o historii tego konfliktu z polskiej perspektywy, m.in. artykuł prezydenta Andrzeja Dudy o bombardowaniu Wielunia, premiera Mateusza Morawieckiego wpływie konferencji w Jałcie na losy Polskie, a także o bohaterskich czynach Witolda Pileckiego, Jana Karskiego i rodziny Ulmów.

Dodatek w piątek ukazał się m.in. w niemieckim „Die Welt”, francuskim „L’Opinion” i belgijskim „Le Soir”, a w sobotę i niedzielę zostanie zamieszczony m.in. w amerykańskich „Washington Post” i „Chicago Tribune”, hiszpańskim „El Mundo”, francuskim „Le Figaro” i brytyjskim „Sunday Express”. W ramach akcji uruchomiono też serwis 1939.eu.

Poza okładkami z 1939 r. opublikowane zostaną we wiodących tytułach prasy światowej teksty wybitnych historyków, ale też filozofów idei, polityków, ekonomistów, ludzi kultury, słowem, liderów opinii, wyjaśniające, co stało się 1 września 1939 r., a także co działo się w Polsce w ciągu tych 80 lat. Są to działania zgodne ze sformułowanym już w marketingu narracyjnym hasłem: „Opowiedz swoją historię, zanim zrobią to za ciebie inni”.

O Polsce opowiadają nie tylko Polacy, ale także wybitni historycy o światowej renomie: Sir Anthony Beevor, Roger Moorhouse, Allan Paul, Jack Fairweather, Dermond Turing, Marco Patricelli, Jochen Böhler. To oni stawiają tezę: „Polska została zdradzona”.

PAI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *